• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (20 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (20 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (18 pkt.)

DSC Arminia Bielefeld - FC Augsburg 0-1 (0-0). Liga niemiecka - 12. kolejka Bundesligi

W meczu 12. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 16 grudnia, zespół Arminii Bielefeld przegrał z FC Augsburg 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na SchücoArena.

J. Gouweleeuw 85'

Jedenastka Arminii Bielefeld przed meczem zajmowała 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fabiana Kunzego z Arminii Bielefeld, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Raphaela Frambergera z drużyny przeciwnej.

W 59. minucie w drużynie FC Augsburg doszło do zmiany. Alfred Finnbogason wszedł za Marca Richtera. W tej samej minucie Raphael Framberger został zastąpiony przez Roberta Gumnego.

W 70. minucie Sven Schipplock został zmieniony przez Christiana Gebauera, a za Joakima Nilssona wszedł na boisko Anderson Lucoqui, co miało wzmocnić jedenastkę Arminii Bielefeld. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Gregoritscha na Rubena Vargasa. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Carlosowi Gruezowi z FC Augsburg. Była to 80. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Augsburg w 85. minucie spotkania, gdy Jeffrey Gouweleeuw strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Daniel Caligiuri.

W następstwie utraty gola trener Arminii Bielefeld postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił pomocnika Marcela Hartla i na pole gry wprowadził napastnika Sebastiana Müllera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Ohis Felix Uduokhai
77′ Jörgen Joakim Nilsson
Jeffrey Gouweleeuw  85′
Nathan De Medina
Raphael Framberger45′ 59′
Ritsu Dōan
Carlos Gruezo80′
88′ Marcel Hartel
Daniel Caligiuri
Sergio Duvan Córdova Lezama
Rani Khedira
19′ Fabian Kunze
Tobias Strobl
Fabian Klos
Michael Gregoritsch72′
70′ Sven Schipplock
Marco Richter59′
Oscar Carl Linnér
Tomasz Koubek
77′ Anderson-Lenda Lucoqui
Rubén Estephan Vargas Martínez72′
70′ Christian Gebauer
Dion Berisha
Nils Seufert
Seong-hoon Cheon
Cèbio Soukou
Alfred Finnbogason59′
88′ Sebastian Müller

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Arminii Bielefeld otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.