• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (28 pkt.)
  • 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

DSC Arminia Bielefeld - 1. FC Koeln 1-1 (0-1). Liga niemiecka - 14. kolejka Bundesligi

W starciu 14. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 4 grudnia, drużyna Arminii Bielefeld zremisowała z FC Koeln 1-1 (0-1). Mecz na SchücoArena obejrzało 8 231 widzów.

S. Özcan 17'

Jedenastka Arminii Bielefeld przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków drużyna FC Koeln wygrała 12 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz dwa remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Koeln w 17. minucie spotkania, gdy Salih Özcan zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Rafael Czichos.

W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Fabiana Kunzego z Arminii Bielefeld, a w 31. minucie Kingsleya Schindlera z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Koeln.

Trener Arminii Bielefeld postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Fabiana Kunzego i na pole gry wprowadził napastnika Bryana Lasme'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Bryan Lasme. Asystę przy golu zanotował Masaya Okugawa.

W 65. minucie Anthony Modeste został zastąpiony przez Sebastiana Anderssona. W tej samej minucie w drużynie FC Koeln doszło do zmiany. Jan Thielmann wszedł za Ondreja Dudę. Chwilę później trener FC Koeln postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kingsleya Schindlera wszedł Kingsley Ehizibue, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis.

W 72. minucie Patrick Wimmer został zmieniony przez Robina Hacka, a za Fabiana Klosa wszedł na boisko Florian Krüger, co miało wzmocnić drużynę Arminii Bielefeld. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Floriana Kainza na Louisa Schauba. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Ellyes Joris Skhiri
72′ Patrick Wimmer
Dejan Ljubičić
Masaya Okugawa
Florian Kainz84′
20′ 57′ Fabian Kunze
Salih Özcan  17′
Alessandro Schöpf
Ondrej Duda65′
84′ Fabian Klos
Jorge Meré Pérez
72′ Robin Hack
Tim Lemperle
84′ Florian Krüger
Louis Schaub84′
57′  59′ Bryan Lasme
Jan Thielmann65′
Janni-Luca Serra
Sebastian Andersson65′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Arminii Bielefeld w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.