Deutscher Sportclub Arminia Bielefeld - RB Leipzig 1-1 (0-0). Liga - 34. kolejka

14 maja na Schuco Arena odbył się pojedynek 34. kolejki Bundesligi pomiędzy drużynami Arminii Bielefeld i RB Lipsk. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

14 maja  na Schuco Arena odbył się pojedynek  34. kolejki  Bundesligi pomiędzy drużynami Arminii Bielefeld  i RB Lipsk. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć spotkań jedenastka Arminii Bielefeld wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Arminii Bielefeld rozpoczął w zmienionym składzie, za Patricka Wimmera wszedł Burak Ince. W 63. minucie w drużynie Arminii Bielefeld doszło do zmiany. Fabian Kunze wszedł za Sebastiana Vasiliadisa.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Arminii Bielefeld w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Janni Serra.

W 72. minucie Konrad Laimer zastąpił Tylera Adamsa. W 73. minucie Emil Forsberg został zmieniony przez Daniego Olma, co miało wzmocnić zespół RB Lipsk . W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amosa Piepera na Cedrica Brunnera. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Joakimowi Nilssonowi, piłkarzowi Arminii Bielefeld.

Trener RB Lipsk postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił obrońcę Angelina i na pole gry wprowadził napastnika Hugona Novoa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie Angelino został zmieniony przez Dominika Szoboszlaiego, co miało wzmocnić zespół RB Lipsk. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joakima Nilssona na Andresa Andradego oraz Robina Hacka na Alessandra Schöpfa. W 88. minucie kartkę otrzymał Tyler Adams z drużyny RB Lipsk.

Zawodnicy RB Lipsk odpowiedzieli strzeleniem gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Willi Orban. W zdobyciu bramki pomógł Dominik Szoboszlai.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Wyraźna przewaga jedenastki RB Lipsk nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona aż 10 celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół Arminii Bielefeld w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka RB Lipsk w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.