• 6 .SC Freiburg (9 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (8 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

Dawid Kownacki zdobył bramkę w meczu z Karlsruher SC

Dawid Kownacki zdobył bramkę w meczu Fortuny Duessledorf z Karlsruher SC (3-2) w 2. Bundeslidze. Polski napastnik jeszcze przed przerwą wykorzystał rzut karny.

2. Bundesliga: sprawdź szczegóły

Fortuna źle zaczęła spotkanie, bowiem już w 9. minucie samobójcze trafienie zaliczył Kevin Danso.

Gospodarze wyrównali w 33. minucie gry, a strzelcem gola został Dawid Kownacki. Polski napastnik skutecznie egzekwował rzut karny.

Dawid Kownacki wykorzystał rzut karny

Dla Kownackiego było to szóste trafienie w tym sezonie na zapleczu Bundesligi. 24-latek zaliczył także w tym sezonie pięć asyst.

Były napastnik Lecha Poznań opuścił boisko w 57. minucie. Kwadrans później drugą bramkę dla Fortuny zdobył Brandon Borrello, a wynik meczu ponownie z karnego wyrównał Marvin Wanitzek.

Decydującą bramkę w doliczonym czasie gry zdobył dla Fortuny Shinta Appelkamp, dając swojemu zespołowi zwycięstwo 3-2.