Reklama

Reklama

  • 1 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 2 .FC Augsburg (6 pkt.)
  • 3 .Eintracht Frankfurt (4 pkt.)
  • 4 .RB Lipsk (4 pkt.)
  • 5 .SC Freiburg (4 pkt.)
  • 6 .DSC Arminia Bielefeld (4 pkt.)
  • 7 .Bayern Monachium (3 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (3 pkt.)

David Kopacz: piłkarski diament już gra dla Polski

​Urodził się w Niemczech, ma zaledwie 16 lat i już teraz błyszczy w juniorach Borussii Dortmund. Eksperci widzą w nim piłkarski diament. Ma świetną technikę, potrafi pięknie strzelić z dystansu. Kim jest ten tajemniczy talent? To młody reprezentant Polski - David Kopacz.

Bundesliga. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Reklama

Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek to zawodnicy, którzy w ostatnich latach osiągali ogromne sukcesy z Borussią Dortmund. Niewykluczone, że już wkrótce w ich ślady pójdzie kolejny Polak.

16-letni David Kopacz na razie występuje w juniorach niemieckiego klubu, ale piłkarscy łowcy talentów nie mają wątpliwości, że młodego zawodnika czeka świetlana przyszłość. 

- To piłkarski diament. Młodziutki chłopak, który wyróżnia się na tle rówieśników. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to kibice reprezentacji Polski będą mieli z niego wiele pociechy - nie ukrywa w rozmowie z Interią szef skautingu PZPN Maciej Chorążyk.

To właśnie dzięki specjalnie wydzielonej komórce PZPN, która zajmuje się wyszukiwaniem piłkarskich talentów, udało się dotrzeć do Kopacza. Zawodnika wypatrzył Tomasz Rybicki, który odpowiada za penetrowanie niemieckich boisk w poszukiwaniu graczy z polskimi korzeniami.

Skauci PZPN nie chcą dopuścić do tego, by powtórzyła się sytuacja z poprzednich lat, kiedy Niemcy sprzątnęli nam sprzed nosa takich zawodników jak choćby Miroslav Klose czy Lukas Podolski.

Kopacza długo do gry w młodzieżowych reprezentacjach "Biało-czerwonych" nie trzeba było namawiać. Zawodnik jest przekonany, że z białym Orłem na piersi może osiągać sukcesy. "Chcę zdobywać tytuły z kadrą Polski" - powtarza nastolatek.

CZYTAJ DALEJ. KIM JEST DAVID KOPACZ? KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Bartosz Barnaś


CZYTAJ DALEJ. KIM JEST DAVID KOPACZ? KLIKNIJ TUTAJ!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje