Co za sceny w Niemczech. Polak broni karnego, drugi asystuje. Koszmar w 90+7. minucie

W sobotnim meczu VfL Wolfsburg - VfB Stuttgart sporo się wydarzyło, także z polskiego punktu widzenia. Swoje momenty w tym spotkaniu mieli bowiem zarówno Kamil Grabara (który obronił rzut karny, choć skapitulował przy dobitce), jak i Jakub Kamiński - autor jednej z asyst. Ostatecznie jednak ekipa naszych piłkarzy przeżyła koszmar w samej końcówce, tracąc gola na 2:2 w siódmej minucie doliczonego czasu gry.

Kamil Grabara
Kamil Grabara/INA FASSBENDER / AFP / Sebastian El-Saqqa / firo Sportphoto / dpa Picture-Alliance via AFP/AFP

Trener "Wilków" Ralph Hasenhuttl postawił w sobotnim spotkaniu na obu Polaków, których ma obecnie do dyspozycji. Zarówno Kamil Grabara, jak i Jakub Kamiński wybiegli w meczu ze Stuttgartem od pierwszej minuty i obaj mieli okazję, by błysnąć. Ale po kolei...

Mecz rozpoczął się po myśli ekipy Wolfsburga, która objęła prowadzenie w 20. minucie po trafieniu Jonasa Winda. Kamil Grabara robił później wraz z obrońcami wszystko, by utrzymać taki stan rzeczy. Ba, w 32. minucie Polak obronił nawet rzut karny, lecz na jego nieszczęście Enzo Millot przy dobitce był już skuteczny, doprowadzając do wyrównania.

Bundesliga. Kamil Grabara obronił karnego, Jakub Kamiński z asystą

Kolejna bramka padła już po zmianie stron, w 68. minucie, gdy Stuttgart grał w osłabieniu (drugą żółtą kartkę obejrzał w 63. minucie Atakan Karazor). Wówczas udane zagranie zanotował Jakub Kamiński.

Występujący na pozycji lewego wahadłowego reprezentant Polski posłał prostopadłe podanie, którego adresatem był Mohamed Amoura. Reprezentant Algierii pognał w stronę bramki, a następnie dał "Wilkom" prowadzenie 2:1.

Wszystko wskazywało na to, że tego dnia trzy punkty zostaną u gospodarzy, lecz ci wypuścili zwycięstwo z rąk... w siódmej minucie doliczonego czasu gry - Kamila Grabarę pokonał strzałem z ostrego kąta Deniz Undav.