Reklama

Reklama

Ciro Immobile: Złota Piłka? Oddałbym głos na Roberta Lewandowskiego

Ciro Immobile docenił swojego rywala w walce o Złotego Buta za sezon 2019/20 - Roberta Lewandowskiego. Włoski snajper przyznał, że gdyby mógł oddać głos w plebiscycie Złotej Piłki, postawiłby na kapitana reprezentacji Polski.

Cała piłkarska Europa fascynowała się zaciętym bojem Immobile i Lewandowskiego o Złotego Buta. Do walki próbował włączyć się jeszcze Cristiano Ronaldo, lecz musiał uznać wyższość polsko-włoskiego duetu.

Ostatecznie to Immobile zajął pierwsze miejsce - zdobył 36 bramek w rozgrywkach Serie A, dzięki czemu wyprzedził "Lewego" o zaledwie dwa trafienia.

- Tym, co sprawia, że jestem szczególnie dumny, jest zdobycie Złotego Buta z dwoma golami przewagi. Dla mnie Lewandowski zawsze był wzorem do naśladowania "- stwierdził Immobile w wywiadzie ze "Sport Bildem".

Reklama

- Jeśli chodzi o kwestię najlepszego napastnika na świecie, zawsze pojawiają się tu nazwiska Lewandowskiego, Suareza lub Benzemy. To, że zaliczyłem więcej trafień niż ci napastnicy, jest dla mnie niesamowite - dodał Włoch.

Immobile przyznał także, że jeśli tylko miałby możliwość, swój głos w plebiscycie Złotej Piłki oddałby na Lewandowskiego.

Warto przypomnieć, że Immobile - podobnie jak "Lewy" - bronił niegdyś barw Borussii Dortmund. On jednak swojej przygody w BVB, która rozpoczęła się w 2014, nie zalicza do udanych.

- Myślę, że przeniosłem się do Borussii w nieodpowiednim momencie. BVB wraz z Juergenem Kloppem została mistrzem Niemiec w 2011 i 2012 roku, a następnie dwukrotnie zajęła drugie miejsce. Może wtedy coś się skończyło. Młodzi, zagraniczni gracze są początkowo wykluczeni. Nie sądzę, żeby Klopp nie dostrzegał we mnie żadnej jakości, ale w tej trudnej fazie bardziej ufał zawodnikom, których już znał i na których wcześniej polegał - przyznał Włoch.

TB

Bundesliga - wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL