• 6 .Eintracht Frankfurt (30 pkt.)
  • 7 .Borussia Dortmund (29 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (28 pkt.)

Chemnitzer FC - Borussia Dortmund 0-2 w 1/32 Pucharu Niemiec

Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Chemnitzer FC 2-0 (1-0) w spotkaniu 1/32 finału Pucharu Niemiec. Całe spotkanie w zespole BVB rozegrał Łukasz Piszczek. Jakub Błaszczykowski nie znalazł się w meczowej osiemnastce.

Spotkanie w wyjściowym składzie rozpoczął tylko jeden z reprezentantów Polski - Łukasz Piszczek. Nawet na ławce rezerwowych, pośród takich kolegów jak Roman Weidenfeller, Adrian Ramos czy Shinji Kagawa, nie znalazło się miejsce Jakub Błaszczykowski.

Podopieczni Thomasa Tuchela objęli prowadzenie w 25. minucie. Po dośrodkowaniu Henricha Mchitarjana z lewej strony boiska, głową do bramki Kevina Kunza trafił Pierre-Emerick Aubameyang, który zagrał w niedzielę jako środkowy napastnik. Za jego plecami ustawiona była trójka ofensywnych pomocników Reus - Castro - Mchitarjan.

Na osiem minut przed końcem zawodów, dortmundczycy postawili "kropkę nad i". Tym razem, po indywidualnej akcji, Aubameyang podawał do Mchitarjana, a Ormianin silnym strzałem z linii pola karnego, wpakował piłkę do bramki Chemnitzeru. W doliczonym czasie gry na listę strzelców mógł wpisać się jeszcze Ilkay Guendogan, ale Niemiec z dystansu trafił jedynie w poprzeczkę. Dzięki tej wygranej BVB awansowała do 1/16 finału Pucharu Niemiec.

Sprawdź terminarz i wyniki wszystkich spotkań 1/32 finału Pucharu Niemiec!

W sobotę - 15 sierpnia, Borussia zainauguruje rozgrywki ligowe. Na Signal Iduna Park zmierzy się ze swoją imienniczką z Moenchengladbach. Występujący w trzeciej lidze - Chemnitzer FC w ramach 4. kolejki zmierzy się na wyjeździe z Energie Cottbus.