Reklama

Reklama

Bundesliga. Zorc o umowie Piszczka: Wkrótce porozmawiamy

Łukasz Piszczek najprawdopodobniej przedłuży swój długoletni związek z Borussią Dortmund. Rozmowy na temat nowej umowy Polaka są obecnie zawieszone, lecz jak zapewnia dyrektor sportowy klubu Michael Zorc, wkrótce powinny się rozpocząć.

Wszystko wskazuje na to, że sprawa nowego kontraktu Piszczka wkrótce zakończy się pomyślnie - i dla klubu, i dla byłego reprezentanta Polski.

Rezygnacja z gry w kadrze narodowej wyraźnie służy 34-letniemu obrońcy. Podczas gdy jego koledzy udają się na zgrupowania, "Piszczu" może regenerować siły, dzięki czemu w tym sezonie zdołał udowodnić, że wciąż, mimo upływu lat, potrafi grać na najwyższym poziomie.

Doceniają to klubowi włodarze, którzy są skłonni zaproponować Piszczkowi nowy kontrakt. Jego obecna umowa wygasa już 30 czerwca.

Reklama

- Zawsze oceniam, czy gracz nadal ma niezbędną siłę i chęć do działania. Tak było zdecydowanie w przypadku Łukasza. Z powodu pandemii koronawirusa nie prowadzimy obecnie żadnych rozmów kontraktowych. Ale wkrótce porozmawiamy - zapewnia Zorc w rozmowie z "Bildem".

Piszczek jest związany z BVB niemal od dekady. Do Borussii trafił latem 2010 roku. W tym czasie rozegrał żółto-czarnych barwach 354 spotkania, zdobył 18 bramek i zanotował 64 asysty.

Polak wielokrotnie podkreślał, że chciałby przedłużyć swój związek z BVB o kolejny rok. Wszystko wskazuje na to, że uda mu się osiągnąć ten cel.

Borussia zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli Bundesligi. Do liderującego Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego traci cztery punkty.

TB

Obecna tabela Bundesligi - sprawdź

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy