• 6 .TSG Hoffenheim (52 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (49 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (48 pkt.)

Bundesliga. Werder Brema - Eintracht Frankfurt 0-3 w zaległym meczu 24. kolejki

W zaległym spotkaniu 24. kolejki Bundesligi Eintracht Frankfurt pokonał Werder Brema 3-0. W meczu nie zabrakło emocji i kontrowersji.

S. Ilsanker 81',90'

W pierwszej połowie obie ekipy grały ofensywnie i stwarzały sporo okazji. Nie obyło się bez kontrowersji. Pod koniec pierwszej połowy Werder mógł otrzymać rzut karny, ale po analizie VAR sędzia nie zdecydował się wskazać na "wapno".

W drugiej połowie zaatakował Eintracht. W 59. minucie bramkę zdobył Dominik Kohr, ale znowu arbiter zdecydował się skorzystać z VAR-u. Okazało się, że piłkarz drużyny z Frankfurtu był na spalonym i gol nie został uznany.

Jednak dwie minuty później Eintracht wyszedł na prowadzenie. Tym razem przy trafieniu głową Andre Silvy wszystko było zgodnie z przepisami.

Goście mieli świetną końcówkę. Dwie bramki zdobył Stefan Ilsanker i Eintacht zapisał sobie trzy punkty.

Dzięki temu frankfurtczycy awansowali na 11. miejsce. Z kolei sytuacja Werderu jest dużo gorsza. Zespół z Bremy zajmuje przedostanią 17. pozycję.

Kevin Trapp
76′ Marco Friedl
David Ángel Abraham
Theodor Gebre Selassie
Makoto Hasebe
Niklas Moisander
Martin Hinteregger14′
87′ Milos Veljkovic
Almamy Touré
83′ Kevin Vogt
Daichi Kamada77′
3′ 61′ Fin Bartels
Mijat Gaćinović88′
Maximilian Eggestein
Dominik Kohr
Davy Klaassen
Filip Kostić
76′ Yuya Osako
Sebastian Rode81′
61′ Davie Selke
Andre Silva  60′ 77′
Stefanos Kapino
Frederik Roennow
76′ Ludwig Augustinsson
Timothy Chandler
Sebastian Langkamp
Eric Durm
Philipp Bargfrede
Obite Evan N'Dicka
76′ Leonardo Bittencourt
Danny Vieira da Costa
Christian Groß
Jonathan de Guzmán88′
61′ Milot Rashica
Stefan Ilsanker81′  81′, 90′
61′ Joshua Thomas Sargent