Reklama

Reklama

Bundesliga. W czwartek początek testów piłkarzy

Od czwartku piłkarze Bundesligi i jej zaplecza będą poddawani testom na koronawirusa - podał magazyn "Kicker". To kolejny krok w kierunku wznowienia rozgrywek. Mówi się o tym, że możliwe to będzie w połowie maja.

Władze ligi (DFL) chcą przed powrotem na murawę sprawdzić nie tylko wszystkich zawodników, ale i sztaby.

Na pierwszy ogień pójdą jednak piłkarze. Każdy będzie musiał przejść dwa testy, czy nie jest zarażony koronawirusem. Dopiero wyniki obu z nich dadzą pewność, że konkretny zawodnik lub członek sztabu może bezpiecznie wziąć udział w nadchodzących meczach.

Pierwsze plany wznowienia rozgrywek w Niemczech dotyczyły daty 9 maja, teraz jednak coraz częściej mówi się o drugiej połowie tego miesiąca. Pod koniec tygodnia ma dojść do wideokonferencji przedstawicieli rządu z klubami. Mają zostać wówczas ustalone wszystkie szczegóły, ale plan powrotu do gry został już przekazany kanclerz Angeli Merkel.

Reklama

Pandemia koronawirusa sprawiła, że cały sportowy świat zamarł. Zawieszone, odwołane lub przełożone zostały nie tylko piłkarskie ligi, ale niemal wszystkie wydarzenia. Na Covid-19 choruje ponad 3,2 mln ludzi, w tym prawie 227 tys. zmarło. W Niemczech - zgodnie z ostatnimi danymi - zakażonych jest ponad 161 tys. osób, a zgonów stwierdzono 6,3 tys.

mar/ pp/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy