• 6 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (12 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (11 pkt.)

Bundesliga: VfL Wolfsburg - Borussia VfL Moenchengladbach 2-1

Prowadząca przed 15. kolejką Bundesligi Borussia Moenchengladbach przegrała na wyjeździe z VfL Wolfsburg 1-2. Liderem jest RB Lipsk, który w sobotę pokonał Fortunę Duesseldorf 3-0.

Bundesliga - wyniki, terminarz, tabela

Początek dla gospodarzy. W 5. minucie rywali uratował słupek po "bombie" Joao Victora zza pola karnego. Dziewięć minut później kapitalną akcję na lewym skrzydle przeprowadził Jérome Roussillon. Ograł pilnującego go rywala, zakładając mu "siatkę", wycofał piłkę na 13. metr do Xavera Schlagera, a ten bez chwili wahania wypalił w okienko i "Wilki" objęły prowadzenie.

Borussia odpowiedziała błyskawicznie. Alassane Pléa dostrzegł wbiegającego na lewym skrzydle niekrytego Breela Embolo i posłał krzyżowe podanie, a szwajcarski napastnik dostawił nogę i strzałem z bliska pokonał Koena Casteelsa.

Bramkarz uratował "Wilki" kilka minut po zmianie stron, gdy Marcus Thuram dostał prostopadłe podanie i znalazł się w sytuacji sam na sam. Próbował podciąć piłkę, ale zrobił to za słabo i Casteels odbił futbolówkę.

Słupek po raz drugi uratował gości w 61. minucie po nieczystym strzale Kevina Mbabu.

Zwycięskiego gola dla "Wilków" strzelił w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Maximilian Arnold. Jeden z obrońców Borussii za krótko wybił piłkę z pola karnego, a Arnold oddał równie błyskawiczny, co precyzyjny strzał.

MZ

15. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-12-15 15:30 | Stadion: VOLKSWAGEN ARENA | Widzów: 25580 | Arbiter: F. Brych
Yann Sommer
20′ John Brooks
Ramy Bensebaini
Robin Knoche
Nico Elvedi
Kevin Mbabu
Matthias Ginter
45′ Jérôme Roussillon
Stefan Lainer46′
59′ Renato Steffen
László Benes77′
87′ João Victor Santos Sa
Jonas Hofmann
 90′ Maximilian Arnold
Tobias Strobl51′
Josuha Guilavogui
Breel Donald Embolo  15′ 34′
 13′ 71′ 77′ Xaver Schlager
Oscar Wendt
59′ Josip Brekalo
Christoph Kramer
77′ Yannick Gerhardt