• 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Bundesliga. Union Berlin - Schalke 04 Gelsenkirchen 1-1 w 30. kolejce

Union Berlin zremisował na własnym stadionie z Schalke 04 Gelsenkirchen 1-1 w 30. kolejce Bundesligi. Rafał Gikiewicz, bramkarz gospodarzy, dał się raz pokonać.

30. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-06-07 15:30 | Stadion: Stadion An der Alten Försterei | Arbiter: T. Stieler
1. FC Union Berlin
Schalke 04 Gelsenkirchen
1
1
R. Andrich 11'
J. Kenny 28'

Obie drużyny nie spisują się dobrze po wznowieniu gier. Union nie potrafi wygrać od połowy lutego, z kolei Schalke przegrało wszystkie cztery mecze od restartu.

Fatalna passa gości była kontynuowana w niedzielę. W 11. minucie podopieczni Davida Wagnera już przegrywali.

Piłkę przejął Anthony Ujah, zabierając ją Juanowi Mirandzie na własnej połowie, który pognał z nią do przodu, a następnie podal do Roberta Andricha - ten strzelił obok Alexandra Nuebela. Bramkarz Schalke 04 wrócił do pierwszego składu po przerwie, która trwała od 29 lutego.

Nuebel od nowego sezonu będzie piłkarzem Bayernu Monachium, dlatego w klubie postawiono na 21-letniego Markusa Schuberta. Ten jednak w czterech meczach przepuścił 10 goli, wrócono więc do bardziej doświadczonego bramkarza.

Union był lepszy. W 24. minucie Ujah strzelał z pola karnego, ale za słabo, by zaskoczyć bramkarza gości.

Mimo przewagi gospodarzy, Schalke 04 udało się wyrównać. W 28. minucie z dystansu przymierzył Jonjoe Kenny i Gikiewicz nie zdążył z interwencją.

W drugiej połowie nie działo się na boisku praktycznie nic. Oba zespoły wyglądały, jakby były usatysfakcjonowane wynikiem.

Groźnie pod jakąś bramką zrobiło się dopiero w 87. minucie. Po rzucie rożnym i zgraniu piłki głową przed szansą stanął Keven Schlotterbeck, ale z ostrego kąta trafił wprost w Nuebela.

Mecz w Berlinie zakończył się więc remisem, a to oznacza, że Union ma cztery punkty przewagi nad Fortuną Duesseldorf, która jest na miejscu barażowym, natomiast Schalke zdobyło pierwszy punkt po wznowieniu rozgrywek. To był jednak 12. mecz z rzędu bez zwycięstwa w Bundeslidze ekipy z Gelsenkirchen, czym wyrównali niechlubny klubowy rekord.

Alexander Nübel
73′ Marvin Friedrich
Ozan Muhammed Kabak
Florian Hübner
Jonjoe Kenny  28′ 89′
Keven Schlotterbeck
Juan Miranda González78′
36′ Christopher Trimmel
Bastian Oczipka
 11′ 37′ Robert Andrich
Salif Sané
Marius Bülter
Michael Gregoritsch
78′ Christian Gentner
Daniel Caligiuri
69′ Yunus Malli
Alessandro Schöpf
78′ Anthony Ujah
Nassim Boujellab83′
78′ Joshua Mees
Can Bozdogan
Michael Parensen
Levent Mercan
69′ Grischa Prömel
Ahmed Kutucu60′
Suleiman Abdullahi

78′ Marcus Ingvartsen