• 6 .TSG Hoffenheim (52 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (49 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (48 pkt.)

Bundesliga. Union Berlin - FSV Mainz 1-1 w meczu 28. kolejki

W meczu 28. kolejki Bundesligi Union Berlin zremisował na własnym stadionie z FSV Mainz 1-1. Dostępu do bramki stołecznej drużyny, która od 41. minuty musiała radzić sobie w osłabieniu, bronił Rafał Gikiewicz.

Polak skapitulował w 13. minucie, po strzale, którego autorem był Ridle Baku.

22-latek oddał bez przyjęcia płaski strzał, po podaniu Leandra Barreira z lewej flanki i mógł celebrować bramkę.

Gospodarze zdołali wyrównać w 33. minucie, gdy Marcus Ingvartsen popisał się ładnym strzałem z rzutu wolnego. Trzeba jednak zauważyć, że Florian Mueller popełnił spory błąd, zmieniając swoją pozycję na linii bramkowej, dzięki czemu piłka zatrzepotała w siatce.

Od 41. minuty piłkarze Unionu musieli sobie radzić grając w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Robert Andrich, który faulował Barreira.

28. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-05-27 20:30 | Stadion: Stadion An der Alten Försterei | Arbiter: R. Schröder