• 5 .1. FC Union Berlin (28 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (26 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (25 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (23 pkt.)

Bundesliga TSG 1899 Hoffenheim - SC Paderborn 07 3-0. Szybkie trzy bramki gospodarzy

Piątkowy mecz niemieckiej Bundesligi zakończył się bez niespodzianki. Faworyci spotkania – zespół Hoffenheim pewnie pokonał niżej notowany Paderborn 3-0. Gospodarze po trzech szybkich trafieniach, dowieźli wysokie prowadzenie do końca.

Przed spotkaniem wszystkie znaki na niebie wskazywały, że Hoffenheim pewnie rozprawi się z ekipą Paderborn. Gospodarze pomimo słabego startu złapali wiatr w żagle, wygrali ostatnie cztery spotkania (w tym z Bayernem Monachium) i podopiecznym Alfreda Schreudera udało się także awansować w Pucharze Niemiec.

Forma Paderborn prezentuje się zupełnie odmiennie. Drużyna z zachodniej części Niemiec nie wygrała żadnego z ostatnich ośmiu spotkań na wyjeździe, a co więcej zajmuje obecnie ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Nie powinno zatem dziwić, że gospodarze już w 2. minucie wyszli na prowadzenie. Robert Skov zdobył bramkę po bardzo ładnym strzale z rzutu wolnego. Duński pomocnik nie trafił idealnie w okienko, ale piłka po jego strzale nabrała sporej rotacji i wpadła tuż pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Leopolda Zingerle.

Gospodarze cały czas atakowali i już po chwili udało im się drugi raz trafić do siatki. Hoffenheim rozegrał składną akcję. Lukas Rupp popędził lewą stroną boiska, zagrał do Floriana Grillitscha, który sprytnie przepuścił piłkę i Pavel Kaderabek dopełnił formalności. Padeborn nie mogło przełamać oporu drużyny Schreudera i po chwili wpadła kolejna bramka.

Kaderabek posłał precyzyjną piłkę z prawej strony boiska. Pędząca futbolówka przeszła źle interweniującego obrońcę i wpadła pod nogi Jurgena Locadii, który po złamaniu akcji do środka zdobył bramkę.

W drugiej połowie Hoffenheim nieco uspokoił grę i cofnął się do defensywy. Zawodnicy Paderborn zdobyli trochę miejsca na boisku i czasem udało im się zrobić zamieszanie pod bramką rywali. W 65. minucie spotkania Sebastian Vasiliadis dobrze urwał się obrońcom gospodarzy i oddał groźny strzał z dystansu. Piłka nie trafiła jednak celu i minęła bramkę rywali. Gospodarze pomimo oddania pola gry, nadal kontrolowali grę i to oni byli bliżej zdobycia kolejnego gola.

W 74. minucie akcję Hoffenheim ponownie napędził Kaderabek, który precyzyjnie dośrodkował w pole karne. Na piłkę nabiegł Sargis Adamyan, jednak po jego strzale świetnie interweniował Zingerle. Zawodnicy gości trochę podbudowani kolejną akcją podbramkową swoich oponentów, od razu spróbowali odpowiedzieć i oddali kilka strzałów z dystansu. Żaden nie zagroził poważniej bramce Oliviera Baumanna.

Hoffenheim po wygranej z Paderborn wyprzedziło Borussię Dortmund i, przynajmniej przez najbliższe kilkanaście godzin, zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli.

Bundesliga - wyniki, terminarz, strzelcy

PA

10. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-11-01 20:30 | Stadion: PreZero Arena | Widzów: 23629 | Arbiter: R. Schröder
Luca Jannis Kilian
 15′ Pavel Kaderabek
Mohamed Dräger46′
76′ Lukas Rupp
Gerrit Holtmann
 25′ 69′ Jürgen Locadia
Cauly Oliveira Souza46′
81′ Ihlas Bebou
Abdelhamid Sabiri
 2′ Robert Skov
Dominik Bilogrević
81′ Christoph Baumgartner