Reklama

Reklama

Bundesliga. Trener Flick interweniował u władz Bayernu w sprawie Alaby

Zamieszanie wokół sytuacji kontraktowej Davida Alaby trwa w najlepsze. Do dyskusji wewnątrz obozu Bayernu Monachium włączył się także trener Hansi Flick, który poprosił, by klub nie sprzedawał Austriaka podczas zimowego okienka transferowego.

Poza występami piłkarzy mistrza Niemiec sprawa Alaby była w ostatnim czasie w Monachium sportowym tematem numer jeden.

Kontrakt 28-latka z Bayernem wygasa 30 czerwca 2021 roku. Obie strony długo wprawdzie rozmawiały na temat jego przedłużenia, lecz ostatecznie nie potrafiły dojść do porozumienia. Kością niezgody były wygórowane żądania finansowe piłkarza.

Ostatnia oferta klubu została już wycofana. Wszystko wskazuje więc na to, że Alaba latem opuści Bayern jako wolny zawodnik. Mistrzowie Niemiec mogą jeszcze próbować sprzedać zawodnika zimą, by w jakikolwiek sposób zarobić na jego odejściu.

Reklama

Trener Flick nie zgodził się jednak na takie rozwiązania i poprosił działaczy, by zatrzymać Alabę w Monachium tak długo, jak to możliwe. Jak donosi "Sport Bild", szkoleniowiec został wysłuchany. Sprzedaż 28-letniego obrońcy w styczniu została wykluczona. Mimo to, jego pobyt w ekipie Bayernu najprawdopodobniej powoli dobiega końca.

TB

Bundesliga - wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL