Reklama

Reklama

Bundesliga. Thomas Mueller żartuje z transferu Leo Messiego do Bayernu Monachium

Cały piłkarski świat żyje obecnie sytuacją Leo Messiego, który ogłosił, że zamierza odejść z FC Barcelona. Faworytem do pozyskania genialnego Argentyńczyka zdaje się być Manchester City, lecz sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Co na ten temat uważa piłkarz Bayernu Thomas Mueller?

Decyzja Messiego spadła na działaczy "Dumy Katalonii" niczym grom z jasnego nieba. Argentyńczyk chce wykorzystać stosowny zapis ze swojej umowy, który umożliwia mu opuszczenie klubu na finiszu rozgrywek bez jakichkolwiek konsekwencji.

Klub uważa jednak, że wspomniana klauzula wygasła już w czerwcu, ponieważ zapis nie przewidywał nieoczekiwanego wydłużenia sezonu, spowodowanego przez pandemię koronawirusa. Mimo to wszystko wskazuje na to, że związek Messiego z "Barcą" po wielu latach pełnych sukcesów dobiegnie niebawem końca.

Wobec zaistniałych okoliczności geniusz z Rosario zaczął być łączony z największymi klubami Europy, na czele z Manchesterem City. Mówiło się także o możliwym transferze Argentyńczyka do ekipy PSG.

Czy gwiazda Barcelony mogłaby trafić także do Bayernu Monachium? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć klubowy kolega Roberta Lewandowskiego - Thomas Mueller.

Reklama

Niemiecki piłkarz stwierdził, że transfer Messiego do Bayernu jest niemożliwy z jednej prostej przyczyny - ekipy mistrza Niemiec nie stać na zakontraktowanie Argentyńczyka.

- W ostatnim czasie rozmawiałem kilka razy z naszym dyrektorem finansowym. Nie sądzę, abyśmy mogli cokolwiek z tym zrobić - żartuje Mueller, cytowany przez hiszpańskiego "Asa". - Musiał kiedyś nadejść dzień, w którym drogi Barcelony i Messiego się rozejdą. To jasne, że wielu myślało, iż Argentyńczyk zakończy karierę w tym klubie, ale najwyraźniej wszystko się zmieniło - dodał.

TB

Bundesliga - sprawdź szczegóły

Reklama

Reklama

Reklama