• 6 .TSG Hoffenheim (52 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (49 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (48 pkt.)

Bundesliga. SC Freiburg - Borussia Moenchengladbach 1-0 w 30. kolejce

W pierwszym meczu 30. kolejki Bundesligi SC Freiburg pokonał Borussię Moenchengladbach 1-0. Zwycięską bramkę zdobył Nils Petersen.

N. Petersen 58'

Borussia Moenchengladbach była lepsza, ale Freiburg też miał swoje sytuacje. Gospodarze groźnie zaatakowali już w dziewiątej minucie, jednak Gian-Luca Waldschmidt uderzył nad bramką.

Później jednak przycisnęli podopieczni Marco Rose. W 16. minucie w zdobyciu bramki przeszkodził im bramkarz Freiburga. Najpierw obronił strzał Alassane’a Plei, a potem dobitkę Larsa Stindla.

W 26. minucie goście zdobyli bramkę, ale po strzale Ramy’ego Bensebainiego piłkę dotknął Florian Neuhaus, a ponieważ był na spalonym, sędzia nie uznał gola.

W 37. minucie znowu nie popisał się Neuhaus. Niemiec szukał sprytnego strzału nad interweniującym bramkarzem, ale uderzył niecelnie.

W doliczonym czasie pierwszej połowy znowu groźną sytuację mieli gospodarze. Uderzał Lucas Holer, ale Yann Sommer był na posterunku.

Dowiedz się więcej na temat: Nils Petersen