Reklama

Reklama

  • 1 .Bayern Monachium (49 pkt.)
  • 2 .RB Lipsk (47 pkt.)
  • 3 .VfL Wolfsburg (42 pkt.)
  • 4 .Eintracht Frankfurt (42 pkt.)
  • 5 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (36 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (33 pkt.)
  • 8 .Borussia Moenchengladbach (33 pkt.)

Bundesliga. Rummenigge: Limit wynagrodzeń w futbolu niemożliwy do wyegzekwowania

Karl-Heinz Rummenigge jest sceptyczny wobec wprowadzenia limitu wynagrodzeń w futbolu. "To jest raczej niemożliwe do wyegzekwowania" - podkreślił szef piłkarskiego Bayernu Monachium i były prezes Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA).

64-letni działacz przypomniał, że gdy kierował ECA omawiał podobne rozwiązanie z UEFA. "Wówczas wszyscy zainteresowani zgodnie stwierdzili, że to niemożliwe do wyegzekwowania. Nie sądzę, by teraz było inaczej" - ocenił.

Reklama

Jego zdaniem większe możliwości daje tzw. finansowe fair play, które obowiązuje kluby.

"Sądzę, że w kolejnej wersji tego dokumentu możliwe jest wprowadzenie bardziej restrykcyjnych zapisów" - dodał.

Obecna debata na temat wynagrodzeń w futbolu wynika z finansowych skutków pandemii koronawirusa, która na trzy miesiące zamroziła wszelkie rozgrywki praktycznie na całym świecie, a obecnie odbywają się one w większości krajów bez udziału publiczności. W wielu klubach piłkarze zgodzili się na czasową obniżkę pensji.

"Wydaje mi się, że wszyscy zgadzają się, iż możemy coś zrobić z transferami. Trzeba płacić bardziej odpowiedzialnie, racjonalniej podchodzić do wydatków. Trzeba to przedyskutować, ale tu porozumienie jest do osiągnięcia" - zaznaczył w telewizyjnym wywiadzie.

Zapytany, czy wobec takiego poglądu uważa za racjonalne wydanie 50 milionów euro na transfer Leroya Sane i ustalenie jego rocznej gaży na poziomie 17 milionów euro, odparł: "Tu nie chodzi o konkretne kwoty, ale racjonalność wydatków. Bayern jest znany z tego, że nie przesadza, traktuje swoje zobowiązania poważnie i jest solidnym pracodawcą. Najważniejsze, żeby w zespole była sprawiedliwa struktura wydatków i każdy gracz był uczciwie wynagradzany".

Zespół z Monachium, którego barwy reprezentuje Robert Lewandowski, w sobotę, po wygranej w finale z Bayerem Leverkusen 4-2, po raz 20. zdobył Puchar Niemiec, a kilka tygodni wcześniej świętował 30. tytuł mistrza kraju.

Dowiedz się więcej na temat: Karl-Heinz Rummenigge | Bayern Monachium

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama