• 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Bundesliga. Robert Lewandowski i Rafał Gikiewicz w jedenastce trzeciej kolejki

Robert Lewandowski i Rafał Gikiewicz znaleźli się w jedenastce trzeciej kolejki Bundesligi, wybieranej przez magazyn "Kicker". Kapitan reprezentacji Polski został też wybrany graczem kolejki.

Napastnik Bayernu Monachium dostąpił tego zaszczytu po raz pierwszy w tym sezonie. Nie mogło być jednak inaczej, skoro "Lewy" w spotkaniu z Herthą Berlin na Allianz Arena wbił cztery gole, a mistrzowie Niemiec wygrali 4-3!

Lewandowski trafiał do siatki w 40., 51., 85. i trzeciej minucie doliczonego czasu gry, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na nim.

W klasyfikacji strzelców napastnik Bayernu ma już na koncie pięć bramek i ustępuje tylko o jedną Andrejowi Kramariciowi z TSG 1899 Hoffenheim.

Świetnie w sezon 2020/21 wszedł też Gikiewicz. "Trzy mecze Gikiewicza w Augsburgu i dwa razy w jedenastce kolejki" - napisał Artur Wichniarek, były snajper, a obecnie ekspert Polsatu Sport, na portalu społecznościowym.

Polski bramkarz w trzeciej kolejce nie dał się pokonać na Volkswagen Arena w meczu przeciwko VfL Wolfsburg, zakończonym remisem 0-0. Kilka razy ratował skórę kolegom, jak w pierwszej połowie przy strzale Wouta Weghorsta, czy w drugiej przy uderzeniu Admira Mehmediego.