Reklama

Reklama

Bundesliga. RB Lipsk skorzysta podczas meczów ze schodów lotniskowych

Piłkarze RB Lipsk podczas rywalizacji w lidze niemieckiej, która zostanie wznowiona w sobotę, będą korzystać ze... schodów lotniskowych. Za ich pomocą mają dostać się na murawę z trybun, na których z powodu obostrzeń związanych z pandemią usiądzie część zawodników.

Zgodnie z wytycznymi Niemieckiej Federacji Piłki Nożnej (DFB) rezerwowi i członkowie sztabu szkoleniowego mają siedzieć w odległości 1,5 metra od siebie. Nie wszyscy zmieszczą się więc na ławce i część osób będzie musiała siedzieć na trybunach. Te ostatnie w przypadku Red Bull Arena dzielą od boiska trzy metry wysokości.

Władze klubu z Lipska uznały, że w celu szybkiego dostania się w razie konieczności na murawę pomocne będą mobilne schody, które wykorzystywane są zwykle do wchodzenia do samolotu i opuszczania go. Pożyczyły więc je z lokalnego lotniska.

Reklama

"Awaryjne sytuacje wymagają nadzwyczajnych rozwiązań. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc" - zaznaczył cytowany przez gazetę "Bild" rzecznik prasowy lotniska Lipsk/Halle.

RB Lipsk, który zajmuje trzecie miejsce w tabeli, w sobotę zmierzy się u siebie z Freiburgiem i tym samym wznowi zmagania po ponaddwumiesięcznej przerwie. Mecze odbywać się będą przy pustych trybunach. Trener gospodarzy Julian Nagelsmann zaapelował do kibiców, by nie utrudniali zakończenia sezonu, gromadząc się pod stadionem.

"Proszę, zostańcie w domach. Chcemy dokończyć Bundesligę. Możecie krzyczeć i świętować na swoich balkonach, może część z tego dotrze do stadionu" - zaznaczył w materiale wideo.

Bundesliga: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

an/ krys/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy