• 6 .Borussia VfL Moenchengladbach (8 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (8 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (8 pkt.)

Bundesliga. RB Lipsk liderem przynajmniej do niedzieli

Piłkarze RB Lipsk pokonali na wyjeździe Fortunę Duesseldorf 3-0 w 15. kolejce i przynajmniej do niedzieli będą liderami niemieckiej ekstraklasy. Jedną z bramek zdobył Timo Werner, który jest najpoważniejszym rywalem Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców.

Polak wcześniej trafił do siatki dwukrotnie w barwach Bayernu Monachium w meczu z Werderem Brema (6-1), powiększając dorobek do 18 goli. Werner, który w 58. minucie wykorzystał rzut karny, ma 16 bramek.

Na listę strzelców w barwach RB Lipsk wpisali się też w sobotę Czech Patrik Schick (2.) oraz Francuz Nordi Mukiele (75.). W ekipie gospodarzy do 70. minuty grał Dawid Kownacki.

Zespół z Lipska ma 33 punkty, dwa przewagi nad Borussią Moenchengladbach, która w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z VfL Wolfsburg.

Bayern jest czwarty w tabeli z 27 punktami. O dwa więcej ma trzecia Borussia Dortmund, która po wyjazdowym zwycięstwie nad FSV Mainz 4-0 (Łukasz Piszczek był rezerwowym w drużynie gości) awansowała na trzecią lokatę.

W sobotę grał także m.in. Union Berlin, którego bramkarzem jest Rafał Gikiewicz. Stołeczny zespół zremisował na wyjeździe z zamykającym tabelę Paderborn 1-1 i z 20 punktami zajmuje 10. miejsce.