• 6 .TSG Hoffenheim (52 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (49 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (48 pkt.)

Bundesliga. RB Lipsk - Hertha Berlin 2-2 w meczu 28. kolejki

W meczu 28. kolejki Bundesligi Hertha Berlin zremisowała na wyjeździe z RB Lipsk 2-2. Trener stołecznej ekipy Bruno Labbadia postanowił nie zmieniać zwycięskiego składu, wobec czego Krzysztof Piątek rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Pojawił się jednak na murawie w drugiej połowie i został bohaterem, doprowadzając do wyrównania po rzucie karnym.

Trener Labbadia, który przejął Herthę w trakcie przerwy w rozgrywkach, spowodowanej pandemią koronawirusa, zdołał całkowicie odmienić grę pogrążonej w kryzysie drużyny. Berlińczycy pewnie zwyciężyli w obu meczach po restarcie Bundesligi, pokonując 3-0 Hoffenheim i 4-0 Union Berlin. Piątek nie mógł być jednak do końca zadowolony z takiego obrotu spraw. Polak pojawił się na murawie w obu spotkaniach w końcowych minutach, gdy wynik był już przesądzony.

Także mecz z RB Lipsk nasz reprezentant rozpoczął na ławce. W poprzednich spotkaniach podopieczni Juliana Nagelsmanna zremisowali 1-1 z Freiburgiem i pokonali 5-0 FSV Mainz.

Obie ekipy znajdowały się więc w wybitnej dyspozycji strzeleckiej, toteż nie trzeba było długo czekać na pierwszą groźną akcję. Już w pierwszych minutach niebezpieczny strzał z kilkunastu metrów oddał Konrad Laimer, ale strzegący dostępu do bramki Herthy Rune Allmenning Jarstein był na posterunku.

6

Odpowiedź Herthy była natychmiastowa. Marko Grujić świetnie zachował się w polu karnym po rzucie rożnym i nogą skierował piłkę do bramki. Asystę przy jego trafieniu zanotował Marvin Plattenhardt, który po chwili musiał opuścić plac gry z powodu urazu. Zastąpił go Maximilian Mittelstaedt.

Dowiedz się więcej na temat: Hertha Berlin | Krzysztof Piątek | RB Lipsk