• 6 .SC Freiburg (9 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (8 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

Bundesliga. RB Lipsk - Borussia Moenchengladbach 2-2 w 20. kolejce

W 20. kolejce Bundesligi RB Lipsk zremisował z Borussią Moenchengladbach 2-2. Taki wynik sprawił, że podopieczni Juliana Nagelsmanna nie są już liderem Bundesligi.

20. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-02-01 18:30 | Stadion: Red Bull Arena | Widzów: 42146 | Arbiter: T. Stieler
J. Hofmann 35'

Od początku niespodziewanie przeważała Borussia. Już w szóstej minucie świetną okazję miał Oscar Wendt, ale dobrą interwencją popisał się Peter Gulacsi. W odpowiedzi uderzał Lukas Klosterman, ale tym razem na wysokości zadania stanął Yann Sommer.

W 24. minucie goście wyszli na prowadzenie. Po koronkowej i zespołowej akcji do siatki trafił Alassane Plea.

10 minut później Marcus Thuram zmarnował świetną sytuację. Wychodził sam na sam, ale dał się dogonić rywalowi, który zablokował jego strzał. Jednak w kolejnej akcji Borussia i tak zdobyła bramkę. Klosterman źle wybijał piłkę. Przejął ją Florian Neuhaus i zagrał do Jonasa Hofmanna, który zwiódł rywala w polu karnym i zdobył bramkę.

Zaraz po stracie drugiego gola, kontaktową bramkę mógł zdobyć Timo Werner, ale uprzedził go Sommer. W efekcie do przerwy wynik się nie zmienił.

W drugiej połowie drużyna z Lipska rzuciła się na rywali i szybko zdobyła kontaktową bramkę. Sommer złapał dośrodkowanie, ale wpadł w swojego obrońcę i wypuścił piłkę. Z prezentu skorzystał Patrik Schick, który po przerwie pojawił się na boisku. Na zdobycie bramki potrzebował tylko czterech minut.

Później mecz zrobił się bardzo ostry, a z boiska wyleciał Plea. Co ciekawe, dostał on dwie żółte kartki w przeciągu kilkunastu sekund. Francuz nie zrobił nic rywalowi. Obie kary otrzymał za kłótnie z sędzią.

W 70. Minucie w barwach RB Lipsk zadebiutował Dani Olmo. Hiszpan od razu rozruszał akcje swojej drużyny. 13 minut później, z ostrego kąta, trafił w słupek.

Precyzyjniejszy był Christopher Nkunku. W 89. minucie popisał się atomowym uderzeniem z dystansu i doprowadził do wyrównania.

RB Lipsk do końca atakował, ale nie miało już czasu na zdobycie kolejnych bramek. W efekcie, po 20. kolejce, stracił pozycję lidera Bundesligi. Traci punkt do Bayernu Monachium.

Matthias Ginter
46′ Nordi Mukiele Mulere
Stefan Lainer
Dayotchanculle Upamecano
Oscar Wendt
69′ Tyler Adams
Florian Neuhaus18′ 90′
Konrad Laimer
Jonas Hofmann  35′
 89′ Christopher Nkunku
Christoph Kramer29′
Marcel Sabitzer
Denis Zakaria
73′ Timo Werner
Marcus Thuram63′
46′ Emil Forsberg
Tobias Strobl29′
69′ Daniel Olmo Carvajal
Breel Donald Embolo63′ 69′
Ademola Lookman
Patrick Herrmann
46′  50′ Patrik Schick
Caetano de Araújo Raffael
Hannes Wolf
Ibrahima Traoré
46′ Yussuf Yurary Poulsen