Reklama

Reklama

Bundesliga. Rafał Gikiewicz po sezonie odejdzie z Unionu Berlin

Piękna przygoda Rafała Gikiewiecza z Unionem Berlin dobiega końca. Umowa Polaka wygasa 30 czerwca bieżącego roku i nie zostanie przedłużona.

Negocjacje na temat prolongowania umowy zakończyły się niepowodzeniem. Union poinformował w oficjalnym komunikacie, że piłkarz nie przyjął proponowanego przez klub kontraktu i nie zostanie mu już przedstawiona kolejna oferta.

Oznacza to, że po dwóch latach gry w barwach Unionu Gikiewicz będzie musiał znaleźć nowego pracodawcę, w czym nie powinien mieć większych problemów.

Polak jest drugim najlepszym bramkarzem w całej Bundeslidze pod względem liczby obronionych strzałów w tym sezonie (94). Więcej skutecznych interwencji zanotował tylko Yann Sommer (97).

Reklama

W ubiegłym sezonie Gikiewicz wywalczył ze stołecznym klubem historyczny awans do Bundesligi. Świetną dyspozycję 32-latka docenił nawet selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek, który powołał go na czerwcowe mecze z Macedonią Północną i Izraelem w miejsce kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego.

Gikiewicz zdążył już pożegnać się ze swoimi kibicami pięknym wpisem w mediach społecznościowych.

"Od pierwszego dnia w klubie dostałem ogromne zaufanie ze strony trenerów i zawodników. Wiele osób na pewno zastanawiało się kto to Gikiewicz? Czy pasuje do Unionu. W każdym meczu miałem jasny cel przed oczami. Awansować z Unionem do Bundesligi. Z ogromną chęcią i wspólną determinacją udało nam się to osiągnąć! Na boisku zawsze walczyłem i mimo różnych problemów zawsze dawałem z siebie wszystko. I zostawiłem 100 procent siebie na boisku dla klubu i kibiców. Moim absolutnym celem jest utrzymanie w Bundeslidze Unionu. Razem tego dokonamy. Po dwóch wspaniałych latach i wielu wspaniałych momentach przyszedł czas powiedzieć 'cześć'. Jest to ciężkie, ale takie jest życie zawodowego sportowca" - pisze w specjalnym liście do fanów polski golkiper.

32-latek był już w mediach łączony z kilkoma drużynami, między innymi z tureckim Besiktasem.

TB

Obecna tabela Bundesligi - sprawdź

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy