• 6 .Bayer 04 Leverkusen (51 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (46 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (46 pkt.)

Bundesliga. Pudło sezonu Krzysztofa Piątka. Hertha blisko dna

FSV Mainz 05 zremisował 1-1 z Herthą Berlin w zaległym meczu 29. kolejki Bundesligi. Krzysztof Piątek pojawił się na murawie w 80. minucie i... zaliczył prawdopodobnie pudło sezonu. Jego zespół czeka dramatyczna batalia o uniknięcie degradacji.

L. Tousart 36'

Hertha Berlin tkwi na przedostatniej pozycji w tabeli. Od w pełni bezpiecznej lokaty dzielą ją cztery punkty. Największy kapitał? Zaległe spotkania - na przestrzeni raptem 12 dni trzeba rozegrać ich aż pięć.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Po 10 minutach gospodarze mogli prowadzić różnicą dwóch bramek. Dwukrotnie w pierwszoplanowej roli wystąpił Jean-Paul Boetius - najpierw jego groźny strzał zdołał obronić Alexander Schwolow, z kolei przy drugiej próbie Herthę uratowała chwilę później poprzeczka.

Nie minęło pół godziny, a w doskonałej sytuacji do otwarcia wyniku znalazł się Adam Szalai. Napastnik Mainz stanął oko w oko ze Schwolowem i próbował go przelobować delikatną podcinką. Golkiper nie dał się jednak oszukać, po raz kolejny ratując berlińczyków od straty gola.

Te incydenty uśpiły nieco czujność defensorów Mainz. Efekt? W 36. minucie Hertha wyszła na prowadzenie. Centrę z rzutu wolnego skutecznym strzałem głową wykończył Lucas Tousart i było 0-1.

Berlińczycy z gola cieszyli się jednak niespełna cztery minuty. Stan rywalizacji fantastycznym uderzeniem wyrównał Philipp Mwene. Otrzymał piłkę przed polem karnym, prostym zwodem zwiódł rywala i trafił niemal w "okienko".

Krzysztof Piątek! Czy to było pudło sezonu?

Mimo że w 61. minucie trener gości, Pal Dardai, zdecydował się na potrójną zmianę, Krzysztof Piątek nadal obserwował spotkanie z ławki rezerwowych. Pojawił się na murawie dopiero w 80. minucie jako piąty i ostatni zmiennik.

Kilka chwil później Polak stanął przed wymarzoną szansą na zdobycie zwycięskiej bramki. Otrzymał futbolówkę cztery metry przed bramkarzem i nie był przez nikogo atakowany. Mimo to... spartaczył akcję popisowo, omal nie przewracając się na piłce. Nie trafił w światło bramki, co wydawało się absolutnie niemożliwe. Ta scena-skecz to mocny kandydat do pudła sezonu!

Wynik nie uległ już zmianie. Dla Herthy był to pierwszy mecz od 10 kwietnia. Drużyna przebywała bowiem na kwarantannie z powodu licznych zakażeń koronawirusem. Powrót do gry nie okazał się udany. Każde potknięcie może się okazać w końcowym rozrachunku zgubne.

FSV Mainz 05 - Hertha Berlin 1-1 (1-1)

Bramki: 0-1 Tousart (36.), 1-1 Mwene (40.)

Márton Dárdai
18′ 37′ Stefan Bell
Niklas Stark
84′ Danny Vieira da Costa
Deyovaisio Zeefuik61′
72′ Leandro Barreiro Martins
Lucas Tousart  36′ 38′ 61′
84′ Jean-Paul Boëtius
Mattéo Guendouzi Olié
 40′ Philipp Mwene
Maximilian Mittelstädt
Dominik Kohr
Sami Khedira61′
72′ Ádám Szalai
Jhon Andrés Córdoba Copete80′
84′ Karim Onisiwo
Matheus Santos Carneiro da Cunha67′ 71′
Finn Gilbert Dahmen
Nils-Jonathan Körber
84′ Daniel Brosinski
Omar Federico Alderete Fernández
37′ Alexander Hack
Anga Dedryck Boyata61′
84′ Danny Latza
Vladimir Darida61′
72′ Robert Nesta Glatzel