Bundesliga. Porażka Augsburga z dwoma Polakami w składzie, sensacyjna przegrana Borussii Dortmund

Rafał Gikiewicz i Robert Gumny w składzie Augsburga przegrali 0-2 z VfL Wolfsburg, dla którego kilka minut zagrał Bartosz Białek. Natomiast Borussia Dortmund niespodziewanie przegrała 1-2 z SC Freiburg. Jedyną bramkę dla BVB zdobył 16-letni Youssoufa Moukoko.

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

W wyjściowym składzie Augsburga pojawiło się dwóch Polaków - Rafał Gikiewicz w bramce oraz Robert Gumny na prawej obronie. To nie było jednak najlepsze spotkanie dla naszych kadrowiczów.

Wolfsburg był o klasę lepszym zespołem, co przypieczętował bramkami Wouta Weghorsta - znakomicie podciął piłkę nad Gikiewicz, strzelając już 14. ligową bramkę w tym sezonie - oraz Bote Baku.

"Wilki" mogły zresztą wygrać zdecydowanie wyżej. Po przerwie VAR zabrał Wolfsburgowi aż dwie bramki. W samej końcówce spotkania na boisku pojawił się też Bartosz Białek, zmieniając Weghorsta.

Wolfsburg dzięki wygranej awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Sensacją zakończyło się natomiast spotkanie SC Freiburg - Borussia Dortmund. Swojej drużynie nie pomógł Roman Buerki, który przepuścił dwa strzały zza pola karnego - lepiej mógł zachować się zwłaszcza przy drugim z uderzeń.

Nadzieję Borussii przywrócił dopiero kwadrans przed końcem 16-letni Youssoufa Moukoko, ale to było wszystko, na co było stać zespół z Dortmundu. BVB spadło dopiero na szóste miejsce w tabeli.

W innych spotkaniach RB Lipsk bardzo pewnie pokonał 3-0 Schalke Gelsenkirchen i umocnił się na pozycji wicelidera. Z kolei Bayer Leverkusen urządził sobie strzelaninę, pokonując 5-2 VfB Stuttgart.