Reklama

Reklama

Bundesliga. Ogromne zainteresowanie maseczkami w barwach Borussii Dortmund

Zainteresowanie maseczkami wielokrotnego użytku w barwach Borussii Dortmund przekroczyło oczekiwania klubu. Sklep online nie wytrzymał natężenia wejść i zamówień. Doszło do awarii, która trwała kilkanaście minut.

- Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania i nasze serwery nie wytrzymały. W ciągu kilku minut kilka tysięcy osób chciało złożyć zamówienie - powiedział szef marketingu w BVB Carsten Cramer.

Maseczka w kolorze żółto-czarnym kosztuje 4,99 euro i będzie dostępna od 15 maja. Część środków ze sprzedaży trafi do fundacji, która pomaga ludziom dotkniętym pandemią koronawirusa.

- Produkt ten nie został stworzony, by wzmocnić nasz budżet, ale by pomóc w ochronie obywateli. W ostatnich tygodniach setki naszych kibiców pytało nas w mediach społecznościowych, czy będzie w sprzedaży maseczka w barwach klubu. Postanowiliśmy wyjść temu naprzeciw - dodał Cramer.

Reklama

Także inne kluby Bundesligi mają w swoim asortymencie maseczki w swoich barwach. Bayern Monachium pochwalił się ostatnio, że sprzedał ich ponad 100 tys. w ciągu 24 godzin.

Od poniedziałku obowiązuje w Niemczech nakaz noszenia maseczek zasłaniających usta i nos. Powodem jest szerząca się pandemia koronawirusa.

mar/ pp/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama