Reklama

Reklama

Bundesliga. Niezwykły wyczyn RB Lipsk pod wodzą Juliana Nagelsmanna

Wszystkie najlepsze ligi Europy zakończyły rozgrywki w miniony weekend. Przyszedł więc czas na wszelkiego rodzaju podsumowania. Statystycy zauważyli, że niezwykłego wyczynu dokonał z piłkarzami RB Lipsk Julian Naglesmann, który w przyszłym sezonie poprowadzi Bayern Monachium.

Nagelsmann zastąpi na stanowisku Hansiego Flicka, który po Euro 2020 najprawdopodobniej zostanie selekcjonerem reprezentacji Niemiec.

56-latek pożegnał się z "Die Rotem" wygraną 5-2 w meczu z Augsburgiem, w którym Robert Lewandowski pobił legendarny rekord Gerda Muellera.

Nieco gorzej sezon zakończył Nagelsmann z ekipą RB Lipsk, która w ostatniej kolejce przegrała z Unionem Berlin 1-2. Mimo to młody szkoleniowiec mógł cieszyć się z wicemistrzostwa Niemiec, a poza tym dokonał jednej niezwykłej rzeczy.

Niezwykły wyczyn RB Lipsk pod wodzą Nagelsmanna

Jak wyliczył portal Whoscored.com, Lipsk był jedyną ekipą z pięciu najlepszych lig europejskich, która nie popełniła błędu, prowadzącego do gola drużyny przeciwnej. Taki wyczyn robi ogromne wrażenie. 33-letni trener najprawdopodobniej ma nadzieję, że do tych standardów dostosują się w przyszłym sezonie piłkarze Bayernu Monachium z Robertem Lewandowskim na czele.

Reklama

TB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy