• 6 .SC Freiburg (3 pkt.)
  • 7 .TSG Hoffenheim (3 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (1 pkt.)

Bundesliga. Niespodziewana strata punktów RB Lipsk

Sensacja w Lipsku. Drużyna RB prowadziła już 2-0 z Fortuną Duesseldorf, ale tylko zremisowała 2-2. Jedną z bramek zdobył Timo Werner, ale wciąż traci pięć goli do Roberta Lewandowskiego.

Werner strzelił już 26. bramkę w sezonie, oddając bardzo mocny strzał z 13 m w 63. minucie. Chwilę wcześniej wynik meczu pięknym uderzeniem z dystansu otworzył Kevin Kampl. Wówczas zrobiło się 2-0 dla Lipska i nikt nie wieszczył nadchodzącej sensacji.

W końcowych minutach meczu kontaktową bramkę zdobył jednak Steven Skrzybski, a w doliczonym czasie gry na 2-2 wyrównał Andre Hoffmann!

Tym samym drużyna Juliana Nagelsmanna nie wykorzystała szansy, by zbliżyć się do Borussii Dortmund, która dziś przegrała 0-2 z FSV Mainz i wciąż ma do niej trzy punkty straty.

Z kolei Fortuna ma tylko punkt przewagi nad przedostatnim w tabeli Werderem Brema. Drużyna z Duesseldorfa zajmuje obecnie miejsce zagrożone barażem o utrzymanie.

Cały mecz na ławce rezerwowych Fortuny spędził Dawid Kownacki.

Florian Kastenmeier
90′ José Ángel Esmoris Tasende
Kaan Ayhan
Marcel Halstenberg
Adam Bodzek75′
Lukas Klostermann
Andre Hoffmann  90′
46′ Christopher Nkunku
Mathias Jorgensen
Tyler Adams
Markus Suttner
 60′ Kevin Kampl
Valon Berisha66′
46′ Konrad Laimer
Alfredo Morales82′
63′ Daniel Olmo Carvajal
Jean Zimmer66′
82′ Marcel Sabitzer
Rouwen Hennings66′
 63′ 76′ Timo Werner
Marcel Sobottka66′
46′ Dayotchanculle Upamecano