Reklama

Reklama

Bundesliga. Michael Zorc: Erling Haaland nie zmieni klubu

Dyrektor sportowy Borussii Dortmund, Michael Zorc, wypowiedział się na temat najbliższej przyszłości Erlinga Haalanda. Jeśli wierzyć słowom przedstawiciela BVB, najlepszy snajper zespołu nie zmieni klubowych barw w letnim okienku transferowym.

Wypowiedzi Zorca nie byłoby zapewne, gdyby nie wcześniejsze wystąpienie Mino Raioli, który jest agentem zawodnika.

- Maksymalnie tylko 10 klubów stać na na kupno Haalanda i danie mu odpowiedniej ścieżki rozwoju po czasie spędzonym w Dortmundzie, a cztery z nich znajdują się w Anglii. Nie wydaje mi się, aby na świecie był dyrektor sportowy lub trener, który powiedziałby, że nie jest nim zainteresowany - oznajmił rzutki menedżer.

Od wielu tygodni spekuluje się na temat rychłego pożegnania Haalanda z BVB, mimo że kontrakt piłkarza obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku.

Reklama

- Nie przeszkadzają mi słowa Raioli. Erling rzeczywiście może któregoś dnia trafić do wielkiego klubu. W tej chwili jest jednak piłkarzem Borussii i znajduje się w naszych planach na przyszłość - stwierdził Zorc, cytowany przez sportd1.de. - Nie czas, żeby od nas odchodził. Nie może, nie chce i nie zmieni klubu. Nasi kibice mogą spać spokojnie. 

Umowa Haalanda zawiera klauzulę odstępnego w wysokości 75 milionów euro, ale stanie się ona aktywna dopiero po zakończeniu sezonu 2021/2022. 

Statystyki Norwega w bieżących rozgrywkach są fantastyczne. W 25 meczach zdobył 27 bramek i zanotował siedem asyst. Od początku przygody z Borussią strzelił 43 gole w 43 występach.  

UKi

Bundesliga - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź! 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL