Reklama

Reklama

Bundesliga. Media: Gikiewicz podpisał kontrakt z Augsburgiem

Nowym klubem Rafała Gikiewicza będzie FC Augsburg. Polski bramkarz przechodzi do ekipy z Bawarii na zasadzie wolnego transferu, a jego kontrakt będzie obowiązywał przez najbliższe trzy lata - twierdzą Niemcy.

Niemieckie media już kilka dni temu poinformowały o zainteresowaniu Rafałem Gikiewiczem ze strony Augsburga.

Polski bramkarz nie przedłuży swojej umowy z Unionem Berlin i na zasadzie wolnego transferu dołączy do klubu z Bawarii. 

Jak donoszą dziennikarze "Bilda", umowa Gikiewicza z klubem będzie obowiązywała przez trzy lata. Dyrektor sportowy klubu Stefan Reuter ma nadzieje, że polski bramkarz będzie sobie radził tak samo dobrze, jak to miało miejsce podczas gry dla Unionu.

Reklama

Działacze Augsburga mają bowiem problem ze znalezieniem dobrego golkipera. W ostatnich pięciu latach przez klub przewinęło się aż czterech bramkarzy. Żadnemu nie udało się jednak zostać "jedynką" klubu na dłużej. 

Zobacz więcej doniesień o Bundeslidze

Gikiewicz dołączył do Unionu w lipcu 2018 roku. Od tego momentu polski bramkarz rozegrał 74 mecze w barwach stołecznej drużyny i 24 razu udało mu się zachować czyste konto. 

Według "Kickera" Gikiewicz wystąpi w dzisiejszym spotkaniu Unionu z Fortuną Duesseldorf.

Jak sam napisał za pośrednictwem mediów społecznościowych, będzie to jego ostatnie spotkanie, które "zakończy piękną dwuletnią historię".

#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki.

Sprawdź szczegóły >>>

PA 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL