• 6 .TSG Hoffenheim (52 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (49 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (48 pkt.)

Bundesliga. "Lewy" z szansą na gola przeciwko Fortunie, Piątek znów na ławce?

Pomimo zdobytego gola w poprzednim meczu, niemieckie media nadal przewidują, że Krzysztof Piątek rozpocznie kolejne spotkanie na ławce rezerwowych. Pewny swojego występu może być natomiast Robert Lewandowski. Popularny "Lewy" stanie przed szansą na zdobycie bramki, przeciwko drużynie, której jeszcze nie udało mu strzelić.

Krzysztof Piątek w minionej kolejce uratował cenny punkt, wykorzystując rzut karny w starciu z RB Lipsk. Hertha Berlin po bardzo przeciętnym okresie przed początkiem pandemii koronawirusa, wreszcie złapała wiatr w żagle.

Stołeczna drużyna pod wodzą nowego trenera Bruno Labbadii, nadal nie przegrała spotkania w lidze, a co więcej zdobyła aż dziewięć bramek, tracąc jedynie dwie. Hertha wygrała również dwa z trzech rozegranych dotąd spotkań, co nie zdarzyło jej się od grudnia poprzedniego roku.

Dla Piątka była to pierwsza bramka od zremisowanego 3-3 spotkania z Fortuną Duesseldorf, rozegranego 28 lutego. Polski napastnik na kolejne trafienie czekał powyżej 100 minut i wreszcie udało mu się trafić do siatki. Odkąd "Starą Damę" trenuje Labbadia popularny "Il Pistolero" rozpoczyna spotkania na ławce rezerwowych.

Hertha w kolejnym spotkaniu zmierzy się z FC Augsburg. Ekipa z Bawarii nie może póki co ustabilizować formy i po przerwie udało się jej wygrać z Schalke, zremisować z SC Paderborn oraz ulec w starciu z Wolfsburgiem.

Według przewidywań portalu "Kicker.de" Piątek spotkanie z Augsburgiem rozpocznie na ławce rezerwowych. Niemieccy dziennikarze twierdzą, że w pierwszym składzie ponownie wystąpi Vedad Ibisevic.