• 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Bundesliga. Krzysztof Piątek nie wykorzystał szansy. Hertha traci punkty

Hertha Berlin zremisowała bezbramkowo z Arminią Bielefeld w 32. kolejce Bundesligi. W wyjściowej jedenastce gospodarzy znalazł się Krzysztof Piątek. Na murawie przebywał do 73. minuty.

32. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-05-09 18:00 | Stadion: Olympiastadion Berlin | Arbiter: Bastian Dankert
Hertha Berlin
DSC Arminia Bielefeld
0
0

Piłkarze obu zespołów mieli świadomość, że wynik tego spotkania będzie miał niebagatelny wpływ na końcowy układ tabeli. Mierzyły się bowiem dwie drużyny bezpośrednio zagrożone degradacją. Hertha zajmowała przed pierwszym gwizdkiem 15. lokatę w tabeli, Arminia plasowała się szczebel niżej, czyli na pozycji barażowej - i tam pozostała.

Krzysztof Piątek ponownie zagrał od pierwszej minuty. W poprzednim meczu wpisał się na listę strzelców. Tym razem polował na bramkę numer 8 w tym sezonie. Jego wysiłki spełzły jednak na niczym.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Od początku spotkania stawka paraliżowała oba zespoły. W decydującym momencie brakowało precyzji pod bramką rywala. Nie zanosiło się na szybkie otwarcie wyniku.

W 32. minucie trener gospodarzy, Pal Dardai, zmuszony był dokonać pierwszej zmiany. Boisko opuścił Maximilian Mittelstaedt, który wcześniej zderzył się głową z przeciwnikiem. W jego miejsce na murawie pojawił się Jordan Torunarigha.

Chwilę potem Hertha bliska była objęcia prowadzenia. Jhon Cordoba poślizgnął się w ostatniej chwili, ale zdołał oddać strzał. Od straty gola gości uratował słupek.

Po zmianie stron szkoleniowiec berlińczyków stopniowo tracił cierpliwość. Gdy do końcowego gwizdka pozostawał więcej niż kwadrans, stołeczna ekipa miała już na placu gry pięciu nowych zawodników. Piątek usiadł na ławce w 73. minucie, zastąpiony przez Vladimira Daridę.

Wydawało się, że bliżsi zdobycia zwycięskiej bramki są goście, ale w bramce Herthy kolejny raz bez zarzutu spisywał się Alexander Schwolow. Hertha awansowała w tabeli o jedną lokatę, ale jej położenie nadal jest arcytrudne.

Joakim Nilsson
32′ Maximilian Mittelstädt
Anderson-Lenda Lucoqui87′
35′ 73′ Lucas Tousart
Masaya Okugawa74′
60′ Matheus Santos Carneiro da Cunha
Arne Maier90′
46′ Deyovaisio Zeefuik
Manuel Prietl37′
Santiago Lionel Ascacíbar
Ritsu Doan84′
73′ Krzysztof Piątek
Jacob Barrett Laursen
73′ Anga Dedryck Boyata
Mike van der Hoorn90′
Peter Pekarik
Christian Gebauer84′
32′ Jordan Torunarigha
Marcel Hartel
73′ 90′ Vladimir Darida
Fabian Kunze74′ 90′
60′ Javairô Dilrosun
Cebio Soukou90′
Eduard Löwen
Michel Vlap
46′ 90′ Nemanja Radonjić