Bundesliga - kontuzja Artura Sobiecha

Piłkarz Hannoveru 96 Artur Sobiech doznał kontuzji w przegranym 2-3 meczu 11. kolejki z Werderem Brema. Napastnik polskiej reprezentacji został zmieniony w 32. minucie spotkania i zszedł z murawy utykając. Powodem był ból ścięgna Achillesa.

Na razie nie wiadomo, jak poważny jest to uraz. Sobiech jest powołany przez selekcjonera Adama Nawałkę na listopadowe mecze towarzyskie ze Słowacją (15 listopada we Wrocławiu) i Irlandią (19 listopada w Poznaniu).

Po pierwszej połowie spotkania Werderu z Hannoverem 96 długo utrzymywał się remis 2-2 (dwie bramki, po jednej w każdej drużynie, zostały zdobyte w rzutach karnych). Dopiero w 86. minucie na 3-2 podwyższył po zamieszaniu w polu karnym Santiago Garcia.

W innym niedzielnym meczu Bundesligi FC Augsburg wygrał u siebie po dwóch bramkach Andre Hahna z FSV Mainz 2-1. Od 63. minuty w drużynie gospodarzy występował Arkadiusz Milik.

Hitem 11. kolejki było piątkowe spotkanie Borussii Dortmund z VfB Stuttgart. Wicemistrzowie Niemiec wygrali 6-1, a hat-tricka ustrzelił Robert Lewandowski (jedną po asyście Jakuba Błaszczykowskiego). Bayern Monachium wyrównał w sobotę rekord Bundesligi w liczbie nieprzegranych meczów. Zwycięstwo nad 1899 Hoffenheim (2-1) było jego 36. spotkaniem z rzędu bez porażki. Bawarczycy prowadzą w tabeli, mając jeden punkt przewagi nad Borussią.