• 6 .Bayer 04 Leverkusen (43 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (39 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart 1893 (39 pkt.)

Bundesliga. Koniec fantastycznej serii Eintrachtu Frankfurt

Werder Brema pokonał Eintracht Frankfurt 2-1 (0-1) w ramach 23. kolejki Bundesligi. Oznacza to koniec 11-meczowej serii bez porażki "Orłów".

André Silva 9'

Do składu Orłów z Frankfurtu wrócił Andre Silva, czołowy strzelec rozgrywek, który w liczbie zdobytych bramek ustępuje tylko Robertowi Lewandowskiemu. W każdym z 11 poprzednich ligowych spotkań Frankfurt zdobył minimum dwie bramki, ale tym razem się to nie powiodło.

Mocno zmotywowani do walki o punkty powinni być piłkarze ekipy z Bremy, ale pierwszy kwadrans zdecydowanie tego nie pokazywał. Potężną przewagę uzyskali w tym okresie gry goście, którzy udokumentowali to bramką Silvy.

Portugalczyk w dziewiątej minucie mocnym i dokładnym strzałem głową dał Eintrachtowi prowadzenie 1-0. To piąty z rzędu mecz ligowy z jego udziałem, gdy wpisał się na listę strzelców.

Ostatni piłkarz tej drużyny, który zanotował taką serię, był Sebastien Haller w 2018 roku. To był 19. gol tego napastnika w jego 22. meczu i już 10. licząc tylko mecze w 2021 roku (nikt nie zdobył ich na tej przestrzeni czasu więcej).

Bundesliga - wyniki, tabela, strzelcy

Silva mógł strzelić jeszcze raz w 18. minucie, ale Jiri Pavlenka rzucił się na murawę i zapobiegł katastrofie. W ekipie Werderu aktywny był przede wszystkim Milot Rashica, którzy co najmniej dwukrotnie "postraszył" potencjalnym wyrównaniem. Raz zmusił do interwencji Kevina Trappa, a w 34. minucie trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron "Gruen Weissen" wyrównali, za sprawą Theodora Gebre Selassiego, choć gola na 1:1 musiał jeszcze zatwierdzić VAR. Piękna asystę wykonał Rashica, a Gebre Selassie minął jeszcze próbującego interweniować Filipa Kosticia. Pierwotnie sygnalizowano spalonego, ale wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

To nie był koniec dobrych rzeczy, które zaczęły dziać się na boisku, na korzyść gospodarzy. Ci zaczęli biegowo dorównywać rywalom, a za tym przyszła kolejna bramka.  Tym razem Joshua Sargent uderzył na długi słupek, w bliźniaczo podobnej akcji do tej, którą wykończył Gebre Selassie.

Także podejrzewano spalonego, ale ustalono, że go nie było. Piłka jeszcze raz wylądowała w siatce bramki Eintrachtu kilka minut później , ale w tej sytuacji ofsajd miał miejsce. Sargent znowu był zamieszany w tą akcję, do gola mógł dołożyć asystę.

Lucas Silva Melo90′
81′ Marco Friedl
Martin Hinteregger
Ömer Toprak
Makoto Hasebe
Maximilian Eggestein
Eric Durm65′
 47′ 35′ Theodor Gebre Selassie
Sebastian Rode40′ 65′
 62′ 79′ Joshua Thomas Sargent
Daichi Kamada65′
78′ 79′ Romano Schmid
Amin Younes81′
Felix Agu
Filip Kostić
81′ 90′ Kevin Möhwald
Djibril Sow
86′ Milot Rashica
Andre Silva  9′
Eduardo dos Santos Haesler
Markus Schubert
90′ Christian Groß
Almamy Touré
Niklas Moisander
Aymen Barkok65′
79′ Leonardo Bittencourt
Timothy Chandler
86′ Jean-Manuel Mbom