Reklama

Reklama

Bundesliga. Konflikt w Bayernie narasta. Szatnia wspiera Neuera

Relacje na linii włodarze Bayernu Monachium - Manuel Neuer są coraz bardziej napięte. Obie strony wciąż nie mogą porozumieć się w sprawie nowego kontraktu dla niemieckiego bramkarza. Jak donosi "Bild", 34-latek może jednak liczyć na swoich kolegów z szatni - Robert Lewandowski i spółka stoją po jego stronie.

Neuer dołączył do Bayernu w 2011 roku i trudno wyobrazić sobie bez niego ekipę mistrza Niemiec. Już niedługo jednak 34-latek może pożegnać się z klubem i to w dość nerwowej atmosferze. Wszystkiemu winne są niepowodzenia w negocjacjach dotyczących nowego kontraktu doświadczonego golkipera

Kontrakt Niemca wygasa w 2021 roku, a Neuer może liczyć na zarobki rzędu 15 mln euro rocznie. Teraz bramkarz żąda jednak podwyżki i chce co rok wzbogacać się o 20 mln euro. Jego propozycja rozwścieczyła władze Bayernu, o czym pisały niemieckie media

Reklama

Kością niezgody ma być jednak przede wszystkim długość nowej umowy. Bayern miał zaproponować Neuerowi kontrakt na kolejne dwa lata, lecz sam zawodnik chce związać się z klubem na pięć kolejnych sezonów. To oznaczałoby, że miałby pewne zatrudnienie do 39. roku życia.

Sytuacja jest więc coraz bardziej napięta. W jej uregulowaniu pomoże być może szatnia Bayernu, która opowiada się po stronie Neuera. Obie strony będą jednak musiały wykazać się dobrą wolą i znaleźć konsensus. Po dziewięciu latach współpracy być może uda im się odnaleźć nić porozumienia, choć w kolejce ustawia się już spora liczba klubów zainteresowanych usługami Neuera, między innymi Chelsea.

TB

Obecna tabela Bundesligi - sprawdź

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL