Reklama

Reklama

  • 1 .Bayern Monachium (43 pkt.)
  • 2 .Borussia Dortmund (34 pkt.)
  • 3 .SC Freiburg (29 pkt.)
  • 4 .Bayer 04 Leverkusen (28 pkt.)
  • 5 .TSG 1899 Hoffenheim (28 pkt.)
  • 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Bundesliga. Kingsley Coman otrzymał jasny sygnał od szefów Bayernu. Kokosów nie będzie

Kingsley Coman może niebawem podążyć tropem Davida Alaby, który nie otrzymał spodziewanej podwyżki uposażenia i pożegnał się z klubem. Członkowie zarządu Bayernu Monachium dali właśnie jasno do zrozumienia, że wygórowane żądania finansowe reprezentanta Francji również nie zostaną zrealizowane.

Kontrakt Kinglseya Comana z Bawarczykami zachowuje ważność do połowy 2023 roku. Już teraz trwają jednak negocjacje - a przynajmniej ich próby - dotyczące warunków nowej umowy. Rozbieżności? Całkiem spore, by nie rzec zasadnicze. 

Mistrz świata z 2018 roku oczekuje znacznej podwyżki wynagrodzenia. W tej chwili inkasuje 10 mln euro za sezon gry. Liczy jednak nawet na podwojenie gaży, co w warunkach pandemicznych wydaje się czystą brawurą. 

- Nie byliśmy w stanie sprostać oczekiwaniom finansowym Davida Alaby, więc im nie sprostaliśmy. I nie inaczej będzie w najbliższej przyszłości. Jeżeli uznamy żądania za nieuzasadnione, żaden kontrakt z Bayernem nie zostanie przedłużony - takie słowa padły na antenie Sport1 w wywiadzie z Oliverem Kahnem i Ulim Hoenessem, członkami klubowego zarządu.  

Reklama

Pini Zahavi reprezentuje Kingsleya Comana w Anglii

Wypowiedź ta skierowana była oczywiście do Comana, który daje do zrozumienia, że w przypadku braku porozumienia zmieni klubowe barwy. Zatrudnił nawet Piniego Zahaviego, wszechmocnego agenta gwiazd, by ten poszukał mu pracodawcy w Anglii. Zainteresowanie zatrudnieniem Francuza wykazują m.in. Chelsea i Manchester United. 

W minionym sezonie Coman rozegrał dla Bayernu 39 meczów, strzelił osiem goli i zaliczył 15 asyst.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Tymczasem Alaba, który nie doczekał się porozumienia z władzami monachijskiego klubu, przyszły sezon rozpocząć ma jako gracz Realu Madryt. 

KaS

Bundesliga - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL