Reklama

Reklama

Bundesliga idzie w ślady Premier League

Kluby niemieckiej Bundesligi w stosunku 15-3 opowiedziały się za wprowadzeniem w tych rozgrywkach technologii goal-line, która pomaga oceniać, czy piłka minęła linię bramki. System ma być gotowy przed rozpoczęciem kolejnego sezonu rozgrywek.

Kwestię goal-line poddano pod głosowanie po raz drugi w tym roku. W marcu pomysł odrzucono, z tym że wówczas w decyzji brały udział także kluby zaplecza ekstraklasy. W większości opowiedziały się one przeciw, głównie z powodów finansowych.

Tym razem doszło do spotkania zespołów tylko z najwyższej klasy rozgrywek. Zdecydowano się na system Hawk-Eye, oparty na wykorzystaniu po siedmiu kamer na każdą bramkę. Gdy pada gol, sędzia otrzymuje sygnał, który odczytuje na zegarku.

Technologia goal-line jest obecnie stosowana w angielskiej Premier League, gdzie skorzystano z oferty tej samej firmy. Inny system - GoalControl - zainstalowano na arenach tegorocznych mistrzostw świata w Brazylii.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama