• 6 .1. FC Union Berlin (20 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (18 pkt.)

Bundesliga. Historyczny wyczyn Bayernu Monachium i Roberta Lewandowskiego

Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim bardzo wysoko pokonał Bayer Leverkusen aż 5-1. Nie ten wynik jest jednak rekordowy w jego historii, ale to, co wydarzyło się do przerwy.

Bayern Monachium nie grał w Bundeslidze od jej zarania. Dołączył w trzecim sezonie, w 1965 roku. Od tamtej pory rozegrał ponad 1900 meczów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Niemczech i chociaż wygrywał już wyżej w meczach wyjazdowych niż 5-1 z Bayerem Leverkusen w tej kolejce, nigdy nie udało mu się strzelić do przerwy aż pięciu goli.

Bramki w Leverkusen padły między 4. a 40. minutą. Dwie zdobył Robert Lewandowski, dwie wbił Aptekarzom z Bayeru Serge Gnabry, a jedną strzelił Thomas Müller. To rekord w dziejach bawarskiego zespołu.

Bayern Monachium liderem Bundesligi

A przecież był to niemal mecz na szczycie! Bayer Leverkusen zajmuje trzecie miejsce i traci do Bawarczyków trzy punkty. Druga jest Borussia Dortmund z punktem straty do Bayernu.