• 6 .TSG Hoffenheim (23 pkt.)
  • 7 .Hertha Berlin (23 pkt.)
  • 8 .VfL Wolfsburg (22 pkt.)

Bundesliga - Franck Ribery piłkarzem roku, Robert Lewandowski drugi

Występujący w Bayernie Monachium 30-letni skrzydłowy Franck Ribery otrzymał kolejne wyróżnienie - został wybrany najlepszym piłkarzem Bundesligi 2013 roku. Drugie miejsce zajął Robert Lewandowski z Borussii Dortmund, a trzecie klubowy kolega Polaka Mark Reus.

W głosowaniu wzięło udział 36 kapitanów zespołów ekstraklasy oraz 2. Bundesligi.

Wcześniej Francuz wygrał plebiscyt prestiżowego magazynu "France Football" na najlepszego francuskiego piłkarza. Był to jego trzeci triumf.

Ribery jest także w finałowej trójce plebiscytu FIFA i magazynu "France Football" na najlepszego piłkarza roku na świecie (razem z Lionelem Messim i Cristianem Ronaldem). Nazwisko zwycięzcy zostanie ogłoszone 13 stycznia podczas gali w Zurychu.

W mijającym roku Ribery odniósł wiele sukcesów - m.in. miał duży udział w wywalczeniu przez Bayern mistrzostwa i Pucharu Niemiec, a także w wygraniu Ligi Mistrzów.