• 6 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (12 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (11 pkt.)

Bundesliga. Fortuna Düsseldorf - FC Union Berlin 2-1 w 17. kolejce

W pierwszym niedzielnym meczu 17. kolejki Bundesligi zmierzyło się dwóch Polaków. Dawid Kownacki i Rafał Gikiewicz znaleźli się w wyjściowych składach, a Fortuna Duesseldorf pokonała Union Berlin 2-1.

17. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-12-22 15:30 | Stadion: Merkur Spiel-Arena | Widzów: 45490 | Arbiter: B. Cortus
M. Parensen 48'

Kownacki w 20. minucie mógł otworzyć wynik meczu, ale jego strzał obronił Gikiewicz. Co nie udało się polskiemu napastnikowi, udało się, 18 minut później, jego koledze. Rouwen Hennings z narożnika pola karnego trafił w samo okienko. Polski bramkarz Unionu nie miał szans.

Ekipa ze stolicy Niemiec świetnie rozpoczęła drugą połowę. W 49. minucie, po rzucie rożnym, głową uderzał Marvin Friedrich. Trafił jednak w słupek. Piłka jednak odbiła się pod nogi Michaela Parensena, który z bliska trafił do siatki.

W kolejnych minutach Union miał przewagę, ale nie zdobył bramki, bo dobrze prezentował się bramkarz rywali Zackary Steffen. Z kolei w 82. Minucie wykazał się Gikiewicz, który obronił strzał Rouwena Henningsa. W 90. minucie, polskiego bramkarza zaskoczył jednak Erik Thommy. Mocno uderzył z daleka, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Był to gol na wagę trzech punktów dla Fortuny. Chwilę później boisko opuścił Kownacki.

Dzięki zwycięstwu, drużyna z Duesseldorfu wyszła ze strefy spadkowej. Jest na miejscu 16., które oznacza udział w barażu o utrzymanie w Bundeslidze.

Marvin Friedrich84′
68′ Adam Bodzek
Florian Hübner46′
Andre Hoffmann
Christopher Lenz46′
Markus Suttner
Christopher Trimmel81′
67′ Nana Opoku Ampomah
Michael Parensen  48′
90′ Dawid Kownacki
Sebastian Andersson
 38′ Rouwen Hennings
Marcus Ingvartsen62′
Florian Kastenmeier
Moritz Nicolas
90′ Robin Bormuth
Sheraldo Becker
67′  90′ 90′ Erik Thommy