Reklama

Reklama

​Bundesliga. Flick pobił rekord Guardioli w Bayernie

Hans-Dieter Flick znów ma powody do satysfakcji. Jak wyliczyli specjaliści od statystyk, sobotnie zwycięstwo nad Fortuną Duesseldorf było jego 22. trenerskim triumfem w pierwszych 25 potyczkach.

Flick pobił tym samym osiągniecie Josepa Guardioli, który na 25 prób zwycięsko zakończył 21. Hiszpan dokonał tego w sezonie 2013/14. Aż do wczoraj był to oficjalny rekord Bundesligi.

To tylko potwierdza tezę, że powierzenie pierwszej drużyny Bayernu właśnie Flickowi było znakomitym posunięciem. Po listopadowym zwolnieniu Niko Kovacza rozgorzały gorące spekulacje na temat jego następcy. Padało wiele nazwisk w świecie futbolu znanych od lat.

Tymczasem władze mistrza Niemiec postawiły na asystenta chorwackiego szkoleniowca, czyli Flicka. Najpierw posadę głównodowodzącego objął awaryjnie. Kiedy jednak okazało się, że pod jego batutą zespół spisuje się skutecznie i jednocześnie efektownie, zaufano mu na dobre.

Reklama

Dzisiaj Bawarczycy zbierają dobry plon swojego postanowienia. W parze z zadowalającymi wynikami idzie bowiem doskonała atmosfera w szatni. Za kadencji Kovacza nie było z tym najlepiej.

Jeszcze jesienią piłkarze ocierali się nawet o próbę buntu i nie wahali się swoim zachowaniem wyrażać dezaprobaty wobec sposobu prowadzenia drużyny przez Chorwata.   

Nowy kontrakt Flicka obowiązuje do 2023 roku. Czy będzie tym człowiekiem, który znajdzie w końcu sposób na wygranie Ligi Mistrzów? O tym, że czuje się w Monachium coraz silniejszy, świadczy jego konflikt z dyrektorem sportowym Hasanem Salihamidżiciem. Jeśli ktoś powinien być w tym sporze ostrożny, to raczej ten drugi...

UKi

Bundesliga - wyniki, tabela, strzelcy, terimnarz 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL