• 6 .1. FC Union Berlin (16 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (15 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (12 pkt.)

Bundesliga. Eintracht Frankfurt - Borussia Moenchengladbach 1-3 w 26. kolejce

W 26. kolejce Bundesligi Borussia Moenchengladbach pokonała Eintracht Frankfurt 3-1. „Źrebaki” wyszły na prowadzenie już w 36. sekundzie, potem podwyższyły prowadzenie i skupiły się na kontrolowaniu wyniku.

R. Bensebaini 73'

Borussia świetnie zaczęła spotkanie. Po siedmiu minutach prowadziła już 2-0.

W pierwszej akcji meczu do siatki trafił Alassane Plea. Drugą bramkę zdobył Marcus Thuram, który wykorzystał idealne podanie Ramy’ego Bensebainiego. Algierczyk na lewej stronie wymanewrował obrońcę i wyłożył piłkę koledze, a ten musiał tylko dołożyć nogę.

Później goście skupili się głównie na utrzymaniu prowadzenia, ale momentami potrafili stworzyć zagrożenie. W 21. minucie kolejną dobrą sytuację miał Plea, ale jego strzał obronił Kevin Trapp.

W 68. minucie znowu Francuz mógł zdobyć bramkę, ale tym razem trafił w słupek. Pięć minut później skuteczniejszy był Bensebaini, który trafił z 11 metrów.

Evan N’Dicka w szesnastce starł się z Breelem Embolo. Sędzia dopatrzył się przewinienia obrońcy Eintrachtu i odgwizdał rzut karny. Bensebainiego przy strzale wyczuł bramkarz. Dotknął nawet piłki, ale nie zdołał jej odbić.

Gospodarze byli wyraźnie słabsi, ale było ich stać na zdobycie honorowej bramki. W 81. minucie gola strzelił Andre Silva.

W końcówce Eintracht przeważał. Ataki nie przyniosły jednak skutku i drużyna z Frankfurtu przegrała.

Po tym zwycięstwie Borussia Moenchengladbach zajmuje trzecie miejsce. Ma dwa punkty straty do Borussii Dortmund i trzy do Bayernu Monachium, ale mistrzowie Niemiec grają jutro. Z kolei Eintracht jest 13.

Yann Sommer
74′ David Ángel Abraham
Ramy Bensebaini  73′ (k.) 78′
Martin Hinteregger
Nico Elvedi9′
36′ 83′ Obite Evan N'Dicka
Matthias Ginter
Almamy Touré
Stefan Lainer
70′ 74′ Stefan Ilsanker
Jonas Hofmann
78′ Daichi Kamada
Florian Neuhaus90′
24′ Filip Kostić
Tobias Strobl
Sebastian Rode
Breel Donald Embolo78′
46′ Djibril Sow
Alassane Plea  1′ 90′
Bas Dost
Marcus Thuram  7′ 66′
Frederik Roennow
Tobias Sippel
74′ Makoto Hasebe
Tony Jantschke90′
Danny Vieira da Costa
Oscar Wendt78′
74′ Timothy Chandler
László Benes90′
Gelson Fernandes
Christoph Kramer
78′ Mijat Gaćinović
Lars Stindl78′
83′ 89′ Dominik Kohr
Patrick Herrmann66′
Lucas Torró Marset
Caetano de Araújo Raffael
46′  81′ 59′ Andre Silva