• 6 .1. FC Union Berlin (15 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (12 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart 1893 (11 pkt.)

Bundesliga - drugi gol Eugena Polanskiego, wygrana Hoffenheim

Piłkarz Hoffenheim Eugen Polanski zdobył bramkę w meczu 27. kolejki Bundesligi. Gospodarze wygrali 3-1 z Hannoverem 96. To drugie ligowe trafienie polskiego pomocnika - na listę strzelców wpisał się także 11 dni temu przeciwko byłemu klubowi - Mainz.

Polanski strzelił gola w 13. minucie pojedynku drużyn ze środka tabeli, po strzale zza pola karnego. Dzięki temu jego zespół doprowadził do wyrównania 1-1 - chwilę wcześniej dla gości trafił Duńczyk Leon Andreasen.

Jednak po zmianie stron gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia i sięgnęli po trzy punkty. W 51. minucie bramkarza rywali pokonał Francuz Anthony Modeste, a w doliczonym czasie Sebastian Rudy.

Hoffenheim jest 10. w tabeli z dorobkiem 35 punktów. Prowadzi Bayern Monachium (77), który we wtorek zapewnił sobie tytuł mistrzowski po raz 24. w 51-letniej historii Bundesligi, pokonując 3-1 Herthę Berlin.

W innym środowym spotkaniu FC Nuernberg pokonał u siebie 2-0 VfB Stuttgart w meczu ważnym z punktu widzenia walki o utrzymanie w Bundeslidze. Goście spadli na przedostatnie miejsce, natomiast gospodarze wydostali się ze strefy spadkowej z dwoma punktami przewagi nad tym rywalem. Oba gole zdobył Szwajcar Josip Drmic.

We wtorek w derbach Zagłębia Ruhry pomiędzy wiceliderem Borussią Dortmund a trzecim w tabeli Schalke 04 Gelsenkirchen padł bezbramkowy remis. W ekipie BVB cały mecz rozegrali Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek.

Dortmundczycy utrzymali punkt przewagi nad Schalke, a o pięć wyprzedzają Bayer Leverkusen, który w środę pokonał 3-1 na wyjeździe Augsburg. W ekipie gości cały mecz rozegrał Sebastian Boenisch, natomiast od 72. minuty na boisku przebywał napastnik gospodarzy Arkadiusz Milik.