Reklama

Reklama

Bundesliga. Decyzja o wznowieniu rozgrywek najwcześniej 6 maja

Decyzja o ewentualnym wznowieniu rozgrywek niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej, której spodziewano się w tym tygodniu, zostanie podjęta najwcześniej 6 maja - poinformowała kanclerz Angela Merkel. Bundesliga pauzuje od półtora miesiąca z powodu pandemii koronawirusa.

Kluby oraz zarządzająca rozgrywkami Deutsche Fussball Liga (DFL) ponoszą ogromne straty finansowe w czasie przerwy, dlatego duża część piłkarskiego środowiska miała nadzieję, że mecze znów będą się odbywać przynajmniej od połowy maja.

Jednak w czwartek na konferencji prasowej Merkel poinformowała, że na decyzję w tej sprawie trzeba będzie jeszcze poczekać.

"Jest absolutnie konieczne, abyśmy cały czas byli zdyscyplinowani i trzymali się zaleceń dotyczących zdrowia. Kwestiami sportowymi rząd zajmie się na spotkaniu w przyszłym tygodniu" - powiedziała kanclerz Niemiec.

Na razie prowadzono rozmowy dotyczące ew. rozluźnienia części ograniczeń w kraju. Pozwolono m.in. na korzystanie z placów zabaw, otwarto warunkowo muzea i kościoły.

DFL napisała w oświadczeniu, że przyjęła do wiadomości opóźnienie decyzji, ale i tak przygotowuje się do rozgrywek z założeniem, że powrócą jeszcze w maju.

Na stadiony na pewno nie będą wpuszczani kibice. W Niemczech niedozwolone są duże wydarzenia sportowe z udziałem publiczności do 31 sierpnia.
 
W kraju tym potwierdzono dotychczas ok. 160 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, a na powodowaną przez niego chorobę COVID-19 zmarło ok. 6300 osób.

Reklama

Wyniki i tabela Bundesligi


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy