• 6 .Borussia VfL Moenchengladbach (8 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (8 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (8 pkt.)

Bundesliga. Borussia Moenchengladbach - Werder Brema 3-1 w 11. kolejce

W 11. kolejce Bundesligi Borussia Moenchengladbach pokonała Werder Brema 3-1. "Źrebaki" prowadzą w lidze z czterema punktami przewagi nad RasenBallsport Lipsk i Bayernem Monachium.

11. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-11-10 13:30 | Stadion: Stadion im BORUSSIA-PARK | Widzów: 54022 | Arbiter: T. Stieler
L. Bittencourt 90'

Po wczorajszym zwycięstwie 4-0 nad Borussią Dortmund, Bayern zbiżył się do lidera Bundesligi na jeden punkt. Jednak w niedzielę podopieczni Marco Rose świetnie się spisali i zachowali czteropunktową przewagę.

Borussia świetnie rozpoczęła spotkanie, otwierając wynik już w 20. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, głową do siatki trafił Ramy Bensebaini. W kolejnej akcji wynik podwyższył Patrick Herrmann.

Werderu to nie podłamało. Piłkarze z Bremy wykorzystali to, że po zdobyciu dwóch bramek rywale się cofnęli. W 28. minucie bramkę zdobył Yuya Osako, ale nie została ona uznana, bo sędzia dopatrzył się faulu na wcześniejszym etapie akcji.

W końcówce pierwszej połowy, po strzałach Milota Rashicy i Maximiliana Eggensteina, swój zespół ratował Yann Sommer.

Po przerwie Werder nadal szukał swoich szans. Siedem minut po wznowieniu gry wywalczyli nawet rzut karny, ale nie wykorzystał go Davy Klaassen. Zmarnowana sytuacja zemściła się kilka minut później, kiedy po indywidualnej akcji swoją drugą bramkę zdobył Herrmann.

Po tym trafieniu Borussia kontrolowała wydarzenia na boisku. Werder w końcówce zaatakował, a lider Bundesligi zacięcie walczył o zachowanie czystego kąta. W 87. minucie Bensebaini został ukarany drugą żółtą kartką i zakończył swój udział w tym meczu.

Werder nie miał zbyt wiele czasu, aby wykorzystać grę w przewadze, ale zdążył zdobyć bramkę. Zrobił to, w ostatniej minucie doliczonego czasu, Leonardo Bittencourt.

Borussia Moenchengladbach - Werder Brema 3-1

Bramki: 1-0 Bensebaini (20.), 2-0 Herrmann (22.), 3-0 Herrmann (59.), 3-1 Bittencourt (90+2.)

Jiří Pavlenka
 20′ 52′ 87′ Ramy Bensebaini
Marco Friedl81′ 81′
14′ Nico Elvedi
Theodor Gebre Selassie
Matthias Ginter
Sebastian Langkamp
25′ Stefan Lainer
Milos Veljkovic38′
59′ László Benes
Leonardo Bittencourt  90′
34′ Christoph Kramer
Milot Rashica
Denis Zakaria
Maximilian Eggestein
 22′, 59′ 70′ Patrick Herrmann