• 5 .Bayer 04 Leverkusen (63 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (52 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (49 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (48 pkt.)

Bundesliga: Borussia Moenchengladbach - FC Union Berlin 4-1. Cały mecz Gikiewicza

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Bundesligi Borussia Moenchengladbach rozbiła Union Berlin 4-1. Całe spotkanie rozegrał Rafał Gikiewicz i pomimo kilku interwencji, musiał aż cztery razy wyciągać piłkę z siatki.

Rafał Gikeiwcz starał się jak mógł, ale po przewie spowodowanej epidemią koronawirusa, Union zdecydowanie zawodzi.

Drużyna ze wschodniej części Berlina nie wygrała jeszcze ani jednego meczu, zaliczając dwie porażki i remis. Kibiców Unionu szczególnie musiała zaboleć przegrana w derbowym starciu z Herthą - aż 0-4.

Borussia Moenchengladbach nie była najlepszym rywalem do przełamania i było to widać od samego początku spotkania. Już w 12. minucie Florian Neuhaus sprawdził czujność Gikiewicza i spróbował "przelobować" bramkarza z niemal połowy boiska. Polak stanął na posterunku i przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Gospodarze przy wsparciu "kartonowych" fanów złapali wiatr w żagle i już kilka chwil później Marcus Thuram oddał groźny strzał na bramkę, jednak i tym razem górą był Gikiewicz. Polski bramkarz nie miał jednak zbyt dużego wsparcia ze strony swoich kolegów z obrony i musiał skapitulować już w 17. minucie.

Bardzo aktywny w tym meczu Neuhaus sprytnie urwał się obronie drużyny gości i płasko uderzył w stronę bramki Gikiewicza. Pędząca futbolówka odbiła się od słupka, by następnie znaleźć się w siatce. Borussia nie zwalniała tempa i podwyższyła wynik spotkania tuż przed końcem pierwszej połowy.

Rafał Gikiewicz
90′ Ramy Bensebaini
Marvin Friedrich30′
Nico Elvedi
Christopher Lenz60′
Matthias Ginter
Keven Schlotterbeck
43′ Stefan Lainer
Neven Subotić46′
33′ 82′ Jonas Hofmann
Christopher Trimmel
 17′ 61′ 90′ Florian Neuhaus
Marius Bülter19′
82′ Lars Stindl
Christian Gentner80′
 41′, 59′ Marcus Thuram
Grischa Prömel
 81′ Alassane Pléa
Marcus Ingvartsen80′
73′ Patrick Herrmann
Sebastian Andersson  50′
Tobias Sippel
Moritz Nicolas
90′ Mamadou Doucouré
Florian Hübner
90′ Oscar Wendt
Julian Ryerson60′ 65′
82′ László Benes
Felix Kroos46′
73′ Christoph Kramer
Suleiman Abdullahi
82′ Ibrahima Traoré
Anthony Ujah80′

Alassane Plea wykorzystał sporą przestrzeń, którą zostawili mu obrońcy i precyzyjnie dograł w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Thuram i strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce. Zamroczeni piłkarze Unionu zdołali odpowiedzieć dopiero po przerwie.

Dowiedz się więcej na temat: Bundesliga | Union Berlin | Borussia M'gladbach | Rafał Gikiewicz