• 6 .VfL Wolfsburg (26 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (25 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (23 pkt.)

Bundesliga: Borussia Dortmund - SC Freiburg 1-0. Dobry mecz Łukasza Piszczka

Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie pokonała SC Freiburg 1-0. Podopieczni Luciena Favre'a nie zagrali wielkiego spotkania, ale udało im się utrzymać prowadzenie do końca meczu. Jedną z kluczowych interwencji zaliczył Łukasz Piszczek, uratował "BVB" w samej końcówce starcia.

Borussia Dortmund wygrała w czterech z pięciu ostatnich spotkań w lidze. Drużyna Łukasza Piszczka przed rozpoczęciem spotkania traciła cztery punkty do liderującego Bayernu. W spotkaniu z Freiburgiem od pierwszej minuty nie wystąpił jeden z najlepszych zimowych transferów w Europie -  Erling Haaland.

Drużyna z Freiburga miała za to problem z ustabilizowaniem formy. W ostatnich trzech starciach, zawodnicy Christiana Streicha zaliczyli wygraną, remis i porażkę: - Musimy być w pełni zmobilizowani, to będzie bardzo ciężkie spotkanie - stwierdził przed spotkaniem Streich.

W mecz zdecydowanie lepiej weszli piłkarze Borussii. W poczynaniach drużyny z Dortmundu zdecydowanie brakowało jednak konkretów. Na pierwszą groźną sytuację musieliśmy poczekać do 15. minuty meczu.

Julian Brandt otrzymał dobre podanie z głębi boiska, przyjął piłkę i zagrał do Thorgana Hazarda. Belg minął rywala i zagrał wzdłuż linii bramkowej. Na futbolówkę nabiegł Jadon Sancho i strzałem do niemal pustej bramki dopełnił formalności.

Piłkarze obu drużyn nie przyśpieszyli i gra nadal toczyła się głównie w środkowej strefie. Goście obudzili się dopiero pod koniec pierwszej połowy, jednak nie udało im się wykorzystać chwilowego rozkojarzenia defensywy ekipy z Dortmundu.

Borussia odpowiedziała już po chwili. Hazard popędził w stronę pola karnego, jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Futbolówki nie przejęła drużyna gości i kolejne uderzenie na bramkę posłał Axel Witsel. Zawodnicy wrzucili na wyższy bieg i akcja szybko przeniosła się na drugą stronę boiska. Próbował Roland Sallai, lecz na posterunku był Roman Buerki.

Początek drugiej części gry również należał do piłkarzy z Dortmundu. Borussia kontrolowała grę, ale podobnie jak w pierwszych minutach meczu nie widzieliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji. Na pierwsze groźne uderzenie musieliśmy poczekać do 61. minuty. Z dystansu huknął Brandt, lecz pędząca piłka minęła celu.

Podopieczni Streicha odpowiedzieli serią strzałów. Najpierw groźnie uderzył Vincenzo Grifo i tylko refleks Buerkiego uratował Borussię przed utratą bramki. Wcześniej próbował również Jonathan Schmid. Freiburg był bliski wyrównania.

Bundesliga - wyniki, tabela, terminarz

Niewykorzystane okazje mogły się bardzo szybko zemścić. Haaland, który niedawno pojawił się na boisku, ruszył środkiem boiska i oddał bardzo mocny strzał z dystansu, ale futbolówka nie znalazła drogi do siatki.

Spotkanie zrobiło się bardzo żywe. Już po chwili Nils Petersen uderzył z bliskiej odległości i piłkę sprzed linii bramkowej wybił Łukasz Piszczek. Polski obrońca zanotował kluczową interwencję i utrzymał jednobramkowe prowadzenie "BVB".

Rozdrażniona Borussia ruszyła do ataku. Najpierw groźnie uderzył Achraf Hakimi. Futbolówka odbiła się od interweniującego Alexandera Schwolowa i trafiła w... poprzeczkę. Piłkarze Freiburga ledwo co zdążyli ustawić się w defensywie, a Raphael Guerreiro huknął z dystansu. Tym razem piłka poszybowała nad bramką.

PA

24. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-02-29 15:30 | Stadion: Signal-Iduna-Park | Widzów: 81365 | Arbiter: R. Hartmann
Manuel Gulde
46′ Mats Hummels
Dominique Heintz86′
Łukasz Piszczek
Philipp Lienhart
Dan-Axel Zagadou
Vincenzo Grifo
81′ Thorgan Hazard
Janik Haberer46′
63′ Julian Brandt
Nicolas Höfler
68′ Emre Can
Roland Sallai70′
 15′ Jadon Sancho
Jonathan Schmid
Axel Witsel
Nils Petersen
Marwin Hitz
Mark Flekken
46′ Manuel Obafemi Akanji
Brandon Joel Gaetano Borrello
81′ Giovanni Alejandro Reyna