• 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Bundesliga. Borussia Dortmund - Augsburg FC 5-1. 68 minut Piszczka

Podobnie jak przed sześcioma laty, Borussia Dortmund zainaugurowała tegoroczne rozgrywki Bundesligi meczem z Augsburgiem. W 2013 roku drużyna z Zagłębia Ruhry pokonała rywala 4-0. Tym razem końcowy rezultat także był widowiskowy, a ekipa Łukasza Piszczka pokonała rywala 5-1. Polak znalazł się w pierwszym składzie wicemistrzów Niemiec i spędził na murawie 68 minut.

Borussia była zdecydowanym faworytem, tym bardziej, że grała przed własną publicznością. To jednak drużyna z Bawarii w fantastyczny sposób otwarła to spotkanie. Już w pierwszej akcji piłkarze Augsburga przeprowadzili bardzo składną zespołową akcję, która zakończyła się dograniem Madsa Pedersena i bramką Floriana Niederlechnera.

Na odpowiedź faworytów nie trzeba było długo czekać. Paco Alcacer udowodnił, że jego popisy strzeleckie w zeszłym sezonie nie były przypadkiem i po 120 sekundach dał wicemistrzom Niemiec wyrównanie, dobijając strzał Marco Reusa.

Reus także mógł jeszcze przed przerwą wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał zdołał sparować Tomas Koubek.

Po zmianie stron nie trzeba było długo czekać na kolejne trafienia. W 51. minucie rewelacyjny w poprzednim sezonie Jadon Sancho także potwierdził swoją dobrą dyspozycję - 19-letni Anglik zdobył bramkę strzałem z ostrego konta po płaskim dośrodkowaniu Axela Witsela. To rozwiązało worek z bramkami.

Kilka minut później Reus podwyższył prowadzenie Borussii. Niemiec wykorzystał zamieszanie w polu karnym Augsburga i nieporadną interwencję Koubeka, pakując piłkę do opuszczonej przez golkipera Bawarczyków bramki. 120 sekund później przyjezdni musieli przyjąć kolejny cios. Wymierzył go Alcacer, a asystę zanotował Sancho.

Wynik spotkania ustalił na 8 minut przed ostatnim gwizdkiem Brandt. Borussia pokazała dzisiaj siłę swojej ofensywy i już w pierwszej kolejce uciekła Bayernowi Roberta Lewandowskiego na dwa punkty.

Bundesliga - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

1. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-08-17 15:30 | Stadion: Signal-Iduna-Park | Widzów: 81365 | Arbiter: F. Willenborg

Marek Suchy
68′ Łukasz Piszczek
Daniel Baier
Nico Schulz
Michael Gregoritsch77′
68′ Thorgan Hazard
Carlos Gruezo
 51′ Jadon Sancho
André Hahn60′
Julian Weigl
Rani Khedira
Axel Witsel
Georg Teigl
 3′, 59′ Francisco Alcacer Garcia
Ruben Vargas83′
 57′ 78′ Marco Reus
Florian Niederlechner  1′
Eric Oelschlägel
Andreas Luthe
68′ Achraf Hakimi Mouh
Tim Rieder
Marcel Schmelzer
Jozo Stanić
Dan-Axel Zagadou
Fredrik Jensen83′
68′  82′ Julian Brandt